GOROD.cn.ua

Теплохід «Казбек» поки не продаватимуть. Питання попередньо відклали на місяць

 

Міський голова, врахувавши зацікавленість громади у збереженні цього транспортного засобу, вніс на засіданні сесії пропозицію зняти питання з розгляду.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Це така ностальгічна пам’ять про повноводну річку Десну, такання на свято останнього дзвоника. Взагалі це частина історії. Я відповідально до цього відношуся».

Що робити з «Казбеком», в міській раді замислилися ще кілька років тому. Його вік вже сягнув позначки 50 і ситуація щоразу з його технічним станом стає гіршою. До того ж ще міліє швидкими темпами Десна.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я не бачу на сьогоднішній день ні з боку держави ні можливості, ні бажання системної роботи щодо відновлення найдешевшої транспортної галузі».

Міський голова пояснив, що на варіант продажу теплоходу вплинуло навіть не кілька варіантів, а ціла низка. Економічна ситуація в країні, кліматичні зміни, приватизація річкового порту, де можна було швартувати «Казбек», потреба теплоходу в капітальному ремонті, яка потягне з міського бюджету понад мільйон гривень.


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «В мене виборча посада. Оскільки частина суспільства вважає цей крок поспішним, то давайте ми знімемо це питання, зважимо ще і обговоримо. Я ще раз кажу, ми це питання не пхаємо, аби позбутися його. Ми дуже відповідально відносимось до цього питання».

Саме тому місто, за пропозицією істориків, готове розглянути варіант облаштування на теплоході музею, попередньо зваживши всі за та проти у питаннях вартості таких робіт і подальшого обслуговування, та можливості наповнення музею дійсно цікавими речами.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Яка перспектива, що то буде за музей, які ми експонати наберемо з річкового напрямку? І знову ж, все це цілорічно треба охороняти».

Поспішати в цьому питанні не будуть, зазначив Владислав Атрошенко. Прийматимуть зважене рішення. Попередньо розгляд відклали на місяць, але і це не остаточний термін.

Наразі пасажирський теплохід пришвартований у Жавинці. Місце стоянки щорічно обходиться місту в 60 тисяч гривень. Фінансується з бюджету Чернігова і зарплата капітана, який закріплений за цим транспортним засобом.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: теплохід «Казбек», сесія, «Дитинець»