GOROD.cn.ua

400 хворих і сто госпіталізованих: з такими даними місто розпочинає другий тиждень у червоній зоні

 

Приріст у 400 хворих та майже сотню госпіталізованих, - з такими даними за останні 7 днів Чернігів розпочинає свій другий тиждень у «червоній» зоні разом з усією областю.Наразі ми виходимо за межі індикаторних показників по коефіцієнту виявлення нових інфікованих та посідаємо 5 місце у рейтингу за рівнем госпіталізації. Як повідомили на ранковій нараді в муніципалітеті, якщо 29 березня в опорних закладах міста стаціонарно лікувалося 300 пацієнтів, то на початку квітня цифри такі.

«На вчорашній день у нас перебуває на ліжку 376 пацієнтів. За оперативною інформацією, за сьогодні вже 31 хворий поступив ургентно в 3-тю лікарню. Подивимося протягом дня виписку і тоді вже будемо фіксувати, яка кількість хворих знаходиться на ліжку. Але бачимо, що у нас достатньо високий рівень госпіталізації. Навіть якщо порівняти з числом 4, 12, коли був найвищий рівень захворюваності, але на ліжку перебувало 255 осіб», - повідомила Ольга Малець, в. о. начальника Управління охорони здоров’я.

Грудень 2020 року для Чернігова донині був найвищою точкою епідемії. Сьогодні ж фактично при таких же абсолютних числах хворих, питома вага важких відчутно більша. Вірус швидко поширюється, і допомоги медиків та кисневої підтримки пацієнти потребують одночасно. За такої динаміки за 10-14 днів ми можемо наблизитися до 600 шпиталізованих, а це максимальна спроможність лікарень і медперсоналу.

Ольга Малець, в. о. начальника Управління охорони здоров’я: «Можемо зробити висновок, що ситуація продовжує ускладнюватися, - і за рахунок збільшення захворюваності, і за рахунок збільшення госпіталізованих хворих. Тому всі ті протиепідемічні заходи, які були визначені і посилені вчора на комісії ТЕБ та НС, треба їх виконувати».

Нагадаємо, 2 та 5 квітня міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій посилила карантинні заходи. Зокрема, обмежила роботу бізнесу, громадського транспорту, проведення культурних і спортивних заходів, закрила школи, а від 12 квітня і дитсадки, що, за словами Владислава Атрошенка, є болючим, однак вимушеним крок для недопущення критичної ситуації, коли почнеться вибіркова госпіталізація і місто втрачатиме більше людей, аніж коштів.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я чітко розумію наслідки, які ми маємо, і економічні, і психологічні. Дуже велика кількість людей на межі психологічного зриву, тому що вони лишаються вдома з дітьми без засобів для існування, без коштів. Я це чітко розумію. Але разом з тим, надзвичайно важливо зібратися всім і пару тижнів утриматися від контактів один з одним. Для того, щоб за цей період часу, той, хто вже захворів, зрозуміли, що вони захворіли і щоб він мінімум передав цю хворобу далі. Очевидно, при необхідності був госпіталізований, вилікуваний і хвороба не пішла далі. Це наша спільна задача».

Мутовані штами ковіду – це новий виклик для всього світу. Із такими показниками, як нині, місто ще не стикалося. Тому очільник Чернігова попросив усіх показати себе свідомим суспільством і поставитися до обмежень відповідально та із розумінням, а поліцію і «Муніципальну варту» слідкувати за їх дотриманням.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо ми парку тижнів дослухаємося і утримаємося контактів, ми досягнемо бажаного результату, ми стабілізуємо ситуацію і почнеться зниження кількості хворих».

А також порушив тему нарощення важкого озброєння Російською Федерацією на кордоні з Україною, про яке звітує Міністерство оборони. Оскільки Чернігів розташований трохи більше, ніж за 100 км від країни агресора, то місцеве самоврядування має знати, як реагувати у разі нападу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Інформацію ми маємо. Далі, які наші дії? Це не правильна позиція держави, треба ці речі відпрацьовувати і швидко. Це я звертаюсь до уповноважених керівників, зокрема Служби безпеки, зокрема військове керівництво, яке розташоване на території міста».

Все ж, незважаючи на воєнні та епідемічні загрози, життя триває. І Чернігів, як місто, повинен йти далі і не зупинятися на шляху свого розвитку. Першочергові задачі на ці та найближчі роки для кожної людини на своєму місці – це подальша робота над проєктом-реконструкції Валу, будівництва Палацу спорту, об’єднання тепломереж і зведення сміттєпереробного заводу, модернізація інфраструктури та благоустрою.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Це все не змінюється. Місто Чернігів, маючи не найвищий, а один з найнижчих, економічних потенціалів, ми зробимо його спільно з вами, якщо ми будемо в це вірити і докладати зусиль, містом №1, принаймні серед рівних по потенціалу міст в Україні. Іншої задачі немає. Втрачати свій життєвий час на цій посаді, це марна справа, якщо ми не ставимо таку високу мету».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, захворюваність, «Дитинець»