GOROD.cn.ua

Лікарів і медперсонал другої міської лікарні Чернігова почали вакцинувати

 

Завідувач відділення анестезіології В’ячеслав Святушенко разом із понад трьома десятками колег, що працюють із ковідними хворими у різних відділеннях стаціонару, один із перших співробітників Чернігівської лікарні №2, які отримали щеплення від коронавірусу. Каже, нічого особливого не відчув.В’ячеслав Святушенко, завідувач відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії: «Обычный укол. Ни боли, ничего не чувствую. Посмотрим как дальше, но это необходимо сделать. Такая ситуация. И она ухудшается в стране. Надо делать. Пока у нас общего иммунитета не будет, мы от этого никуда не денемся».

Вакцинацію у місті розпочали 24 лютого із обласної лікарні. Нині на черзі міські заклади. На цьому етапі імунізують усіх медиків – від лікарів до молодшого персоналу, які від початку епідемії на передовій в боротьбі з інфекцією і виявили відповідне бажання.

В’ячеслав Святушенко, завідувач відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії: «У нас бывают в реанимации ковидные больные. Мы видим что это и как оно протекает, как тяжело люди из этого выходят».

Що стосується самої вакцини, то для стійкого імунітету людині мають зробити дві ін’єкції з перервою у 28 днів. Препарат Covishield, яким безкоштовно щеплюють найвразливіші верстви населення, індійській аналог оксфордської AstraZeneca. 500 тисяч доз такого Україна придбала за власний кошт. На першій стадії вакцинації потребу покривають лише за рахунок спеціально навчених мобільних бригад. Медичні ж заклади проводять опитування, оформлюють письмові згоди і облаштовують приміщення.

Світлана Леоненко, заступниця генерального директора з координації роботи молодших спеціалістів з медичною освітою: «Всі наші співробітники, які прийшли на щеплення, по часу розділені. Десь 5-7 хвилин на одного пацієнта. Такі рекомендації. Окремо у нас є приміщення, де проводять вакцинацію, і окреме приміщення, де стежать за післявакцинальним періодом 30 хвилин».

За словами Світлани Леоненко, у 2-й лікарні отримати щеплення погодилися 35 осіб, більшість відмов пов’язані з недавно перенесеним ковідом і відповідно збереженням антитіл. Цим людям рекомендовано відтермінувати вакцинацію, аби медикаментозно захистити насамперед тих, хто взагалі немає імунітету до хвороби.

Ті медики, що вирішили не пропускати можливості зробити щеплення, запевняють, що ймовірних побічних ефектів не бояться.

Олена, співробітниця патолого-анатомічного відділення: «Пандемия есть. Нужно себя беречь, своих родных и близких. В любом случае это лучше, чем не вакцинироваться».

Олександр Будевич, лікар-патологоанатом: «Обов’язково треба вакцинуватися, тому що це хоч якийсь захист. Попередити покрайній мірі хворобу краще, ніж її лікувати, а тим більше бачити наслідки. Працюємо на випередження. Це і для себе, і для інших це на краще».

Відповідно до дорожньої карти затвердженої МОЗ, впродовж тижня мобільні бригади мають провакцинувати медиків усіх закладів у Чернігові, а далі рухатися по області. Тієї кількості вакцини, що надійшла до Регіонального центру громадського здоров’я, має вистачити на 3400 осіб.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакцинація, медики, Чернігівська міська лікарня №2, «Дитинець»