GOROD.cn.ua

Не ходять рейсові автобуси та застрягають автівки: дорога на Грем’яч завалена снігом

 

Не ходять рейсові автобуси, застрягають автівки, діти на дистанційному навчанні через нечищену дорогу. Частина автодороги державного значення Чернігів-Грем’яч від повороту на село Смяч і до кордону не посипана і розчищена на одне авто. Водії, пропускаючи інших, самі застрягають у заметах, шкільний автобус, що везе дітей до опорної Смяцької школи не виїздить через ожеледицю. Жителі сіл не можуть доїхати до лікарні і на роботу.Ігор Терещенко, водій: «Погано. Дороги не чищені. Роз’їхатися неможна. Якщо фура буде їхати, то взагалі не роз’їдемося. Я не знаю, як далі їздити. З легковою машиною роз’їжджалися ледь-ледь».

Так про ділянку дороги на трасі Чернігів-Грим’яч говорить Ігор Терещенко. В такому стані вона після повороту на Новгород-Сіверський і аж до державного кордону.

Від понеділка жителі Грем’яча не можуть виїхати з села.

Олександр Черненко, житель села Грем’яч:
«Тиждень тому я не доїхав зовсім. Я спробував, доїхав до перехрестя з горем пополам, а далі там суцільна колія. Більш потужний транспорт щось зміг накатати. А я далі не зміг. Відкопався лопатою і повернувся назад. Часу пройшло два тижні – роботи ніякої».

Чоловік звертався і в Службу автомобільних доріг області і на «гарячу» урядову лінію. Йому пообіцяли, що дорогу почистять. Коли, не сказали.

Ще один житель цього села Микола Груша не доїхав на роботу до райцентру.

Микола Груша, житель села Грем’яч: «Я навіть не виїжджав. Бо люди скаржаться, тому їхати не наважився. Ми не знаємо кому поскаржитися. Їдемо, зустрічаємо КрАЗ з грейдером. Грейдер піднятий, і він кудись їде. Хлопці, це не наш участок, ми їдемо далі. А куди далі він їде, вся дорога в однаковому стані».

В селі нема аптеки та лікарів. Найближче в Новгороді-Сіверському за 40 км звідси.

Юрій Аношко, житель села Грем’яч: «Маленьку дитину возили у лікарню. Туди ми їхали – двічі застрягли, назад – більше. Разів п’ять, мабуть. Тому що, коли роз’їжджаєшся, з’їжджаєшся у бік, а в бік з’їхав – і застряг».

Тетяна Аношко, жителька села Грем’яч: «Назустріч їде авто. Ми з’їхали, ми сіли. Нас витягли. Поїхала. Знову назустріч машина – знову ми сіли. Роз’їхатися не можна».

Через нечищену дорогу до села з понеділка не ходить рейсовий автобус. Не можуть повернутися додому на вихідні і студенти.

Надія Аношко, жителька села Грем’яч: «Минулими вихідними дітей везли на своїх авто. Ось зараз знову подзвонили – нема автобуса. Тиждень нема автобуса. Дітям сидіти? І не лише медучилище. Чернігів – діти сидять, карантин, дітям виїхати неможливо. Нам що, лижі брати?»

Через нечищені дороги учні опорної Смяцької школи опинились на примусовому дистанційному навчанні. 70% дітей – не місцеві. Їх підвозять з навколишніх сіл. Якщо дорогу не почистять до понеділка, сказав телефоном директор цієї школи Тимофій Ковальчук, то шкільні автобуси знову в рейс не вийдуть.

На момент зйомки, водій рейсового автобусу «Чернігів-Грем’яч» Сергій Хорес, вирішив вперше за тиждень поїхати на Грем’яч.

Сергій Хорес, водій автобусу «Чернігів-Грем’яч»: «Три дні, мабуть, чи чотири, я сюди не їздив. Дорога у поганому стані. Перемети. Вирішив проїхати, подивитися, яка дорога. Але, мабуть, завтра також не поїду».

Олександр Лавриненко дочекався автобуса.

Олександр Лавриненко, пасажир автобуса: «Треба. Пенсію ж отримати треба. Продукти везу».

За словами прессекретарки Служби автомобільних доріг області, дорогу Чернігів-Грем’яч не чистили через сильні морози. І почнуть чистити у вихідні, коли спаде мороз.

Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сніг, нечищені дороги, Чернігів-Грем’яч, UA: Чернігів