GOROD.cn.ua

Крига товщею близько 20 см та 30 «душників»

 

19 лютого працівники рибоохоронного патруля разом із чернігівськими поліцейськими прорубували ополонки, щоб риба не загинула від задухи на озері Глушець. Нестача кисню у воді може спричинити часткове або повне вимирання водних біоресурсів, кажуть фахівці.Нормальний рівень кисню у воді має становити не менше 4%. За даними рибоохоронного патруля, рівень кисню в озері вже сягнув критичної позначки в 1,5%. Задля виміру кисню у воді цьогоріч співробітники рибоохоронного патруля докупили спеціальних приладів.


Щоб запобігти вимиранню водних біоресурсів, співробітники рибоохоронного патруля разом із чернігівським сектором водної поліції взимку періодично влаштовують подібні «рейди» по області. Виїздять саме на ті ділянки, де рівень кисню сягає критичної позначки. У зоні небезпеки перебувають тільки озера, проточні річки менше піддаються задусі.

Після вимірів кисню, ополонку вкривають гілками або очеретом та частково засипають снігом. Таким чином, вода насичується киснем. Це допомагає вижити рибам у зимовий період.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ополонка, кисень, озеро, рибоохоронпатруль, риба, «Новий Чернігів»