GOROD.cn.ua

Чернігів – без вакцини

 

В обласному центрі близько трьох тижнів не роблять щеплення немовлятам через відсутність вакцини БЦЖ. Зазвичай, щеплення проти туберкульозу проводять на третій день життя, коли малюк ще перебуває в пологовому відділенні. Нині ж 163 дитини, які народилися з 31 січня по 19 лютого, його не отримали і виписалися з медичного закладу не вакцинованими.Галина Леник, медичний директор пологового будинку: «Вакцина БЦЖ закінчилася 31 січня. І термін придатності цієї вакцини був до 31 січня. Вакцини немає як у нас, так і в інших закладах. Її немає взагалі в Україні. Як тільки вакцина з’явиться в Центрі громадського здоров’я, який є відповідальним за отримання вакцини».

За словами Галини Леник, щеплення проти туберкульозу в Чернігівському пологовому роблять майже 100%. Жінки охоче вакцинують своїх дітей, аби запобігти небезпечній хворобі. Тому наразі, коли вакцини відсутні, більшість матусь б’ють на сполох. Серед них і подружжя Кондратенків – Олеся і Максим. Декілька днів тому у них народилася друга дитина – донечка Аліса. Щеплення проти туберкульозу крихітка так і не отримала.

Олеся й маленька Аліса за декілька днів залишають стіни медичного закладу, тож робитимуть щеплення вже у сімейного лікаря, адже після виписки отримають довідку, в якій буде вказано про відсутність вакцинації БЦЖ.

Вакцини БЦЖ немає в усіх дитячих поліклініках міста. Впродовж трьох тижнів немовлята залишаються не щепленими. Якщо цього не зробити своєчасно – це порушить графік вакцинації і доведеться робити реакцію манту, кажуть медики.

В обласному Центрі громадського здоров’я підтверджують: вакцин БЦЖ зараз дійсно нема, проте турбувались не слід, проблема вирішується.

Лікарі і матусі сподіваються, чекати довго не доведеться і вже незабаром вакцина проти туберкульозу надійде до медичних закладів міста.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакцина БЦЖ, щеплення, туберкульоз, пологовий будинок, «Новий Чернігів»