GOROD.cn.ua

«Ми підтвердили, що готові боротися за нашу самостійність», – учасники Революції Гідності поділилися своїми спогадами

 

Напередодні Дня Героїв Небесної Сотні в Чернігівському обласному історичному музеї провели зустріч, на якій поспілкувалися з учасниками тих подій на Майдані та переглянули фільм про загиблих героїв-чернігівців.«Кожного року ми згадуємо ці події. Проводимо в нашій музейній експозиції зустрічі з активними учасниками цих подій, збираємо молодь, якій треба нагадувати про ці дні, аби вона зрозуміла, чому це відбулося»,- Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського.

Підсилювала спогади кривавих сторінок Революції Гідності історична експозиція з речами безпосередніх учасників тих подій. Бійці, медики, журналісти – кожен залишав частину «себе», щоб прийдешні покоління не забували нашої історії.

«З одного боку, учасники, бійці. З другого – мирні протестувальники. З третього боку – медики. Однією з перших була зустріч із журналістами в 2015 році, з тими, хто висвітлював усі ці події. За кожною річчю стоїть людина, стоїть доля людини»,- Олександр Бондар, створював музейну експозицію, присвячену подіям Революції Гідності.

Ті, хто йшов під кулі в ті дні, сьогодні анітрохи не шкодують про це. Адже саме так відстоюють свободу.

«Це не дарма. Нам дорікали, що самостійність України нам дісталась, скажімо так, «на шару». І ми підтвердили, що ми готові боротися за самостійність, за вільну та процвітаючу Україну не тільки на словах чи на якихось заходах, а й на асфальті, в окопах»,- Микола Кривулько, учасник Революції Гідності.

Загалом основні заходи вшанування Героїв Небесної Сотні заплановані на 20 лютого. Так, відбудеться покладання квітів біля меморіальної стели та молебень за загиблими.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Революція Гідності, спогади, Майдан, історичний музей, Cheline TV