GOROD.cn.ua

Фіскальний експеримент

 

Чотири міста України, серед них і Чернігів, можуть стати учасниками експерименту з фіскалізації місцевих податків. Обговорення таких перспектив відбулося у профільному міністерстві, за участі усіх зацікавлених сторін, повідомив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На сьогодні необхідної кількості інспекторів немає, тому що їх поскорочували. І реально, де-факто, податкова працює з білим бізнесом. Той, хто зареєструвався і платить податки, того вони, як кажуть, і бачать. Хто в тіні, а в тіні достатньо бізнесу, у них немає на сьогоднішній день ресурсу – ані людського, ані законодавчого, займатися цими речами».

Тож ідея наступна, у межах експерименту, за співпраці місцевої влади, працівників її фінансового управління та податкової інспекції, а також із залученням «Муніципальної варти», пропонується розробити законодавчий механізм, для того, аби закріпити за регіональним самоврядуванням повноваження щодо збору місцевих податків.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Місцеві податки – це частина зведеного податку України. Я думаю, що ніхто не проти цього. Більше того, місцеве самоврядування є між молотом і наковальнею. Є запобіжники, якщо ми будемо робити щось не за законом, і ставити якісь нереальні вимоги, то завтра нас не підтримає виборець. І надмірний збір податків виллється зворотним результатом, тобто навпаки, намагання суб’єктів уникнути оподаткування. Це дуже тонка робота. Але загально, воно почули, що в цьому є раціональне зерно».

До фіскального експерименту є намір залучити, крім Чернігова, також Львів, Дніпро та ще одне місто України. Повідомив Владислав Атрошенко. Механізми для старту цього експерименту мають детально обговорити та окреслити на папері. А вже потім працювати над його втіленням.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: податки, Владислав Атрошенко, фіскальна служба, «Новий Чернігів»