GOROD.cn.ua

Різке зниження рівня COVID-19 у Чернігові

 

У січні 2021 року кількість хворих на коронавірус у Чернігові зменшилася у 2,5 рази, у порівнянні з груднем 2020 року. За рейтингом поширення інфекції, нашому регіону вдалося з 4-ї позиції в Україні переміститися на 13-ту. Цю позитивну динаміку підтвердили на оперативній нараді у міській раді 19 січня.Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «Чернігівська область на сьогодні на 13 позиції. Раніше було і 4, і 6, і 11 місце, то сьогодні це 13 рангове місце по захворюваності. Показник по Україні 224,4 на 100 тисяч, показник по області – 202,2, показник по Чернігову – 207,5».

Як запевняє Ольга Малець, жодних обмежень для проведення ПЛР-тестувань, згідно з визначеними МОЗ показаннями, немає. Кількість госпіталізованих пацієнтів в інфекційних відділеннях наразі теж тривоги не викликає.

Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «В цілому по Україні цей показник дійсно менше 50%. У нас в місті завантаженість ліжкомісць, які визначені для госпіталізації хворих на ковід, складає 41,2%».


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Оголошення локдауну за цих обставин, я вважаю, абсурдним рішенням, яке не містить в собі достатніх обґрунтувань для того, щоб і країна, і громадяни, несли суттєві втрати. Мова йде про те, що подібні рішення треба приймати дуже зважено, - 10 разів відміряти, 1 раз відрізати».

На цей момент лише 91 пацієнт у Чернігові потребує кисневої підтримки, а на ШВЛ – 2. При цьому із 430 ковідних ліжкомісць до кисню вже підключено 265.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ситуація непроста. Ковід нікуди не пішов. Дуже багато хворих і серед моїх знайомих. Хвороба проходить із значними ускладненнями, досить важко переноситься. Ця проблематика є. Але кількісні показники на сьогоднішній день більш-менш контрольовані. Наскільки я розумію, у лікарів, низький їм уклін, колапсу вже немає. Є така думка звернутися все-таки до Кабінету Міністрів, щоб на майбутнє подібні рішення приймали на місцях».

Згідно з дорученням міського голови, на наступну сесію, яка запланована на 28 січня, мають підготувати зважене рішення до Кабінету Міністрів щодо процедури оголошення локдауну в Україні та передачі повноважень щодо цього місцевим органам влади.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, COVID-19, Ольга Малець, Владислав Атрошенко, «Новий Чернігів»