GOROD.cn.ua

«Такої кількості запальних процесів я не бачив за все своє життя»: кардіолог розповів про страшні наслідки ковіду

 

Медики говорять про зростання кількості кардіохворих і збільшення тяжкості їхніх станів. COVID-19 тільки починає демонструвати плоди своєї діяльності.«Наше населення вважає, що ковід мине сам. Не мине він сам. І якщо ми разом не почнемо боротися, то в нас ця пандемія триватиме дуже довго», - Ігор Батог, генеральний директор КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний центр» ЧОР.

Окрім ускладнень для хронічних хворих, страждати можуть і, здавалося б, здорові люди. За словами кардіологів, у рази зросла кількість постковідних міокардитів, тобто запалень серцевого м’яза, що можуть виникати через два-три тижні, навіть через місяць після перенесеної хвороби.

«Я за все своє життя, за час своєї роботи кардіологом із 1996 року, такої кількості запальних процесів, які дав ковід, не бачив», - Ігор Батог, генеральний директор КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний центр» ЧОР.

«На жаль, останнім часом спостерігається таке серйозне ускладнення коронавірусу, як міокардити, перикардити, які можуть закінчуватися листом очікування на трансплантацію серця. І, на жаль, переважно хворіють молоді люди. Наприклад, у себе на прийомі за останній місяць бачила приблизно десять міокардитів – у чоловіків від 36 до 43 років, які практично вже інваліди», - Ліна Малашенко, завідувач відділення №2 КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний центр» ЧОР.

Пройти через це захворювання без ускладнень можна лише з вчасним лікуванням. Тому за таких симптомів, як тахікардія з підвищенням пульсу, загальна слабкість, задишка, набряки на нижніх кінцівках, кашель, не варто займатися самолікуванням, а треба йти до лікаря. Виявити міокардит може лише УЗД серця.

Крім цього, при коронавірусі спостерігається згущення крові, що має свої складні наслідки.

«Як правило, ковід – це підвищення згущення крові. Тобто всі тромбоемболічні ускладнення, які можуть бути у людини, посилюються, загострюються. На жаль, ми бачимо велику кількість мікро- та макротромбозів. Величезна кількість інсультів», - Ігор Батог, генеральний директор КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний центр» ЧОР.

Загалом, за словами лікарів, такі стани, як дестабілізація артеріального тиску з гіпертонічними кризами, аритмія, інфаркт, декомпенсація серцевої недостатності тощо, діагностуються значно частіше, і причиною цього є перенесений COVID-19.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: COVID-19, медики, кардіологи, ускладнення, Cheline TV