GOROD.cn.ua

«Вибухонебезпечна» теплогенерація

 

Саме у такому стані на початок 2021 року перебувають підприємства Чернігова, які забезпечують його мешканців теплом та водою. Про це свідчить інформація, яку оприлюднив Чернігівський міський голова на оперативній нараді 12 січня. Він окреслив ті ризики, які загрожують місту та його мешканцям. Невідповідність тарифної політики до основних складових собівартості послуг приведе до штучного банкрутства ТЕЦ та Облтеплокомуненерго.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «І те, і друге підприємство сьогодні збиткове. Це призводить до накопичення боргів. Якщо взяти 2020 рік, то це приблизно 470 мільйонів гривень. Ще напрацьовано 150 мільйонів гривень. Це мінус обігових коштів. Відповідно це веде до несвоєчасного розрахунку з НАК «Нафтогаз», який нараховує штрафи – пені. Приватні судові виконавці, а я вважаю, що там треба шукати і склад злочину, бо це змова, під час локдауну списання пені, чи дозволене це питання, чи ні. Це призводить до того, що в один прекрасний момент, у нас є всі юридичні підстави, призупинити діяльність цих підприємств».

Так, борги, які тягнуться за Облтеплокомуненерго створені за рахунок непогашення різниці між тарифами і реальною вартістю газу та електроенергії. При цьому платити за ці складові від теплогенеруючих компаній вимагають за реальними ринковими цінами. На суми заборгованості нараховується чимала пеня. При цьому населення неспроможне оплачувати комірне, і борги за послуги зростають. Ситуація стає неконтрольованою і може спровокувати велику біду, впевнений очільник Чернігова.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Змушений звертатися до Служби безпеки України. Чому? Тому що в мене є остання надія на цю службу, що вона донесе важливість тих чи інших питань до відповідальних осіб держави. Ці питання на сьогоднішній день в тому стані, в якому вони перебувають, несуть безпосередню загрозу існування держави України. Це тарифна політика. Роками це питання не врегульоване і не містить в собі економічної логіки. Відповідно напрацьовуються багато сотень мільйонів боргів. А в більш потужних містах, наприклад, місто Одеса витрачає до мільярда коштів на компенсаторні заходи по тарифам «Водоканалу», генеруючих компаній і так далі. А ці кошти могли би направлятися на розвиток».

Міський голова передав інформаційні довідки щодо економічної ситуації на Облтеплокомуненерго та Чернігівській ТЕЦ до Служби безпеки України.

На сьогодні тарифи на електроенергію, тепло та воду не є компетенцією місцевої влади. Вартість основних складових тарифу визначають у Кабінеті Міністрів України та затверджують рішенням Національної комісії з питань державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, підкреслив Владислав Атрошенко.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Більше того, я прошу на наступну сесію винести відповідне звернення до Кабінету Міністрів України, до Президента України щодо питання приведення у відповідність діючого законодавства, тарифної політики, відповідних процедурних рішень НКРЕКП».

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: теплогенеруючі підприємства, тарифи, Владислав Атрошенко, «Новий Чернігів»