GOROD.cn.ua

У Чернігівському онкоцентрі у пацієнтки вимагали гроші за КТ, яка мала бути безкоштовною

 

Вимагали гроші за комп’ютерну томографію, яка мала бути безкоштовною. Чернігівка Лілія Жлудько каже, у приватному кабінеті КТ, що в онкоцентрі, вона мала пройти планове обстеження. Жінка мала направлення від онколога, отже, вважає вона, дослідження мали зробити безкоштовно. Їй у цьому відмовили. Виконувач обов’язків гендиректора онкоцентру Юрій Шень каже, така ситуація склалася, бо вони не мають амбулаторного пакета від НСЗУ. Безкоштовно можуть обстежити людину, яка нині лікується в центрі або має підозру на рецидив.Лілія Жлудько 2 роки перебуває на обліку у Чернігівському медичному центрі сучасної онкології. Жінці робили тут операції, проводили променеву та хіміотерапії. Тепер періодично їй треба проходити планові обстеження. 5 жовтня Лілія прийшла на комп’ютерну томографію з двома направленнями – від онколога та від сімейного лікаря.

«У мене електронне направлення. Мені відповідають: «У нас приватна КТ, ми вас перепишемо на інший день». Кажу: «Зачекайте, я вже записана на цю КТ. Є день, час, коли я маю пройти обстеження. Я не можу чекати 3 місяці, поки ви мені зробите безкоштовну КТ. Якщо ви можете мені відмовити в безкоштовній КТ, тоді навіщо вона тут взагалі стоїть, приватна КТ?», – згадує розмову Лілія Жлудько.

Після розмови адміністраторки з Сергієм Мальцем – директором компанії, яка є власником томографа, Лілії погодились зробити КТ безкоштовно, але попросили сплатити за контраст. Зі слів жінки, це коштувало 1500 гривень.

Тоді жінка попросила видати їй фіскальний чек, де вказано, за що вона платить.

«Проходить кілька хвилин, прилітає в не дуже гарному настрої цей підрядник, пан Малець, і починає мені розповідати про те, що це його кабінет, це його приватна КТ, договору у нього нема з НСЗУ, тобто він має право мені відмовити», – розповідає жінка.

Зрештою, Лілія зробила платну томографію в кардіоцентрі.

«Я вирішила все-таки не приховувати це свавілля. Коли я лікувалась, проходила хіміотерапію, я бачила усіх цих пацієнтів, які просто плакали, зі сльозами на очах багато хто відмовлявся від лікування, бо не видають препарати, відмовляють у безкоштовних обстеженнях. Я не можу на це спокійно дивитися. Ця КТ – це була просто точка кипіння, коли я припинила мовчати. Вже просто не можна мовчати».

Схожа ситуація і у Вікторії Мошко. Два роки тому їй видалили пухлину з молочної залози. 13 листопада жінка вкотре прийшла на огляд. Мамолог дав їй направлення на УЗД. За обстеження Вікторія заплатила 450 гривень.


«Раніше ми платили, але це було значно менше, УЗД молочних залоз було 100 гривень і платили ми на місці, медсестрі у кабінеті УЗД. НСЗУ покриває всі витрати. Навіть на бинти і вату. Не кажучи вже про КТ, МРТ і решту. А по факту я приходжу сюди і маю за все платити», – розповідає Вікторія Мошко.

Виконувач обов’язків гендиректора Чернігівського медичного центру сучасної онкології Юрій Шень каже, така ситуація склалася, бо вони не мають пакету амбулаторної допомоги. Тобто вся поліклінічна допомога, яка надається онкологічним пацієнтам, включена в пакети для онкологічних пацієнтів. Але не передбачається для пацієнтів, які такої патології вже не мають. До цієї категорії відносяться пацієнти, які в минулому лікувались з приводу онкології, а тепер здорові.

Таким людям онкологи рекомендують періодично проходити обстеження, щоб виявити рак на ранній стадії, якщо він повернеться. Але НСЗУ цього не врахувало.

«На сьогоднішній день у нас іде активна дискусія по специфікації цієї допомоги. Ці всі питання вони хочуть включити до специфікації на майбутній рік», – сказав Юрій Шень.

Він каже, Лілія Жлудько спочатку показала направлення від сімейного лікаря на КТ легень із підозрою на коронавірус. Таке дослідження платне, бо онкоцентр не має ковідного пакету. Безкоштовно можуть зробити КТ, якщо є направлення від онколога, який підозрює рецидив.

«Комп’ютерна томографія оплачується НСЗУ тільки нативний знімок, без контрастної речовини. Потім у процесі дзвінків пацієнтів, дзвінків наших адміністраторів, переговорів постійних, ми дійшли до того, що наші пацієнти уже будуть КТ, МРТ отримувати в повному обсязі, з урахуванням в тому числі контрастної речовини», – сказав Юрій Шень.

В Нацслужбі здоров’я кажуть, пацієнти онкоцентру мають проходити обстеження безкоштовно. Бо інші пакети, які має онкоцентр, містять певні послуги, передбачені амбулаторно-поліклінічним пакетом.

«Онкоцентр має надавати медичну допомогу, згідно з умовами нашого договору. В умови договору входить спостереження як для діагностики, тобто у момент діагностики і лікування в стаціонарі, так і для подальшого динамічного спостереження за хворим. Це КТ мали надати безоплатно», – сказала директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

28 листопада до поліції надійшла заява від Лілії Жлудько про вимагання грошей. Нині триває перевірка, сказала речниця Нацполіції області Наталія Слабеняк.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: комп’ютерна томографія, Лілія Жлудько, кабінет КТ, Юрій Шень, обстеження, Вікторія Мошко, онкоцентр, UA: Чернігів