GOROD.cn.ua

У Чернігові попрощалися з поетесою Оленою Белеванцевою. Вона померла у лікарні від COVID-19

 

У понеділок на кладовищі «Яцево» прощалися з Оленою Белеванцевою. 20 листопада вона померла у Чернігівській міській лікарні №1 від COVID-19. Провести Олену Володимирівну в останню путь зібралися численні друзі та колеги з якими вона працювала.Ігор Бизган, ветеран 13-го батальйону: «Вона не одноразово виїжджала на передову до нашого 13-го батальйону. Їздила з концертами в Сумську область, там де він дислокується, був на ротації. Їздила в Торецьке з концертом. Вона є активним учасником всіх патріотичних заходів. Була ведучою з Олесієм Бишом».

Олена Белеванцева відома своїми віршами. Вона працювала артисткою розмовного жанру в обласному філармонійному центрі. Білоруска, яка багато років прожила в Україні. Чернігів став для неї рідним.

Після того, як у 2014 році на Донбасі загинув її син Володимир Близнюк, більшість патріотичних заходів у Чернігові не обходилися без поезії Олени Володимирівни.


Микола Шанський, голова ГО «Єдина родина Чернігівщини»: «Ми сумуємо разом з родичами. Недоставати нам буде її віршів, які вона писала. Це Мама з великою букви. Вона могла читати вірші як на українській мові, так і на білоруській, так і на російській. Вона вміла це робити і у неї це добре виходило».

Одним з найвидатніших творчих проєктів Олени Белеванцевої стала вистава «Рубікон», створена за поемою чернігівського поета Юрія Соколова. Сама Олена Володимирівна та заслужений артист України Олесій Биш зіграли у ній головні ролі.

Олексій Биш, актор Чернігівського Молодіжного театру, заслужений артист України: «Вона була виконавицею всіх моїх режисерських задумів, коли я створював цю поему разом з нею. А ще хочу сказати, що знаходитися з нею на сцені було дуже-дуже відповідально, тому що вона (Олена) була сама правда, вона була сама мама, вона вболівала за всіх мам. Для «Єдиної родини Чернігівщини», й мабуть, всієї України, вона була дійсно берегинею».

Поховали Олену Белеванцево поряд з її сином – Володимиром Близнюком, на ділянці, де спочивають Герої російсько-української війни. У поетеси залишився ще один син – Олексій, та чоловік – Сергій.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поетеса, Олена Белеванцева, прощання, кладовище Яцево, «Новий Чернігів»