GOROD.cn.ua

У Чорнотичах шукають лікаря в нову амбулаторію: виділять будинок та автівку для медика

 

Газифікований двоповерховий будинок з літньою кухнею, гаражем і молодим садом чекає на сімейного лікаря в селі Чорнотичі Сосницького району. Окрім цього в селі добудовують нову сучасну амбулаторію і за державною програмою куплене службове авто. Однак, працювати там нікому.Cело Чорнотичі Чернігівської області. Старостат включає п’ять сіл з населенням приблизно 2,5 тисячі людей. Свого лікаря округ не має. Понад 10 років на п’ять сіл Чорнотицького старостату з медиків є один фельдшер.

Екстрену допомогу жителям округу надає Тетяна Тарасенко. Вона працює фельдшеркою 26 років. Працює одна. Поки вона на викликах, в лікарні нікого нема.

В селі за державною програмою будують нову амбулаторію для лікаря. З державного бюджету на неї витратили 5 млн 400 тис., з місцевого додали ще півмільйона гривень. Зараз роботи йдуть до завершення.

Лікаря для Чорнотичів шукають по всій Україні. Розраховують, що приїде сюди з родиною. Також підібрали для медика будинок.

«Виявляємо випускників, наших діток, хто завершив або завершує навчання в медичних закладах, ведемо тих діток, які родом з Сосниччини. Зверталися до профільних установ з проханням направити нам сюди сімейного лікаря. Спочатку, можливо, для проходження інтернатури, потім працевлаштування. Поки що позитивних, скажімо так, обнадійливих варіантів працевлаштування лікаря конкретних нема.», - розповідає голова Сосницької ОТГ Андрій Портний.

Під будинком гараж, поряд літня кухня. Є три сотки городу. Дадуть більше, каже староста, нехай лише приїжджає. І автівка в лікаря буде, службова, для виїздів.

У Семенівці саме завдяки службовому житлу знайшли лікаря-дермотолога, який залишився працювати у районній лікарні. І цю історію ми розкажемо завтра, в рамках проєкту «Місцеві».

*Цей матеріал – частина проєкту Суспільного – виборчий марафон «Місцеві». Протягом семи тижнів на всіх наших платформах ми будемо розповідати історії з усієї країни про проблеми, якими насправді живуть люди в регіонах. Ми покажемо, як їх можна вирішувати саме на місцевому рівні. Мова піде про медицину, інфраструктуру, житлово-комунальну сферу, екологію, освіту, безпеку, економіку. Перший тиждень марафону присвячений медицині.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: амбулаторія, лікар, село Чорнотичі, UA: Чернігів