GOROD.cn.ua

Яскраві вивіски змінять на однотипні: у Чернігові показали концепцію оформлення вивісок і фасадів

Яскраві вивіски магазинів і брендовані вікна, - так виглядає фасад будинку на проспекті Перемоги, 83 у Чернігові зараз. А так має виглядати після запровадження концепції розміщення вивісок і оформлення фасадів у Чернігові.Змінити такі вивіски планують у місті не один десяток.

Олександр Ломако, заступник міського голови Чернігова: «Якщо якийсь офіс чи ресторан, чи магазин змінює орендаря, а це відбувається досить часто останнім часом, і новий заїжджає, він все одно виготовляє нову вивіску і нове оформлення фасаду. Це по-перше. По-друге, вивіски все одно час від часу замінюються – нові якісь віяння, час, псуються. Тому в цих випадках підприємці, коли будуть міняти вивіски, вони просто будуть їх міняти згідно з цих стандартів, які ми оприлюднимо».

Всім іншим підприємцям дадуть близько року, аби вони також змінили вивіски власних закладів. Також їм окремо планують презентувати концепцію і заслухати їх думки, сказав Олександр Ломако.

Паб «Cuba», який відкрився в Чернігові 3 тижні тому, власну вивіску розробляли у Києві і встановили її нещодавно. Власник пабу Олександр Пенський каже, якщо вона не впишеться в концепцію оформлення фасаду, її будуть готові змінити.

Олександр Пенський, власник пабу «Cuba»: «Есть маленькая надежна, что нас это обойдет. Но если вдруг мы не впишемся в утонченный дизайн Чернигова, мы готовы к изменениям, и все поменяем. Я надеюсь, что такие перемены пойдут только к лучшему в развитии нашего Чернигова, и это станет одной из визитных карточек по привлечению того же туриста».

Варенична «Балувана Галя» від великої вивіски відмовились, кажуть, ще раніше.

Анна Фесюк, адміністратор вареничної «Балувана Галя»: «Изначально у нас были очень большие, громоздкие светящиеся буквы, сделаны из короба. Но потом мы приняли решение, сделать их более мелкими, потому что рано или поздно код города по вывесках поменяется. Мы сделали на фасаде наш логотип и на карнизе написали «Балувана Галя». Украшение у нас – гирлянда с лампочками, как в принципе и у всех на аллее».

Виготовляли документ на замовлення Управління архітектури містобудування компанія «Диво». На це витратили до 50 тисяч гривень.

Кафе «Золотий ключик» зараз виглядає ось так, а згідно нової концепції має виглядати ось так. Як зміни можуть вплинути на зовнішній вигляд центру міста, розповіла архітекторка Юлія Травка.

Юлія Травка, архітекторка: «Может быть это не идеально, может можно сделать еще лучше, но это, по крайней мере, откроет фасад и сам «Золотой ключик» успокоится. Потому что он сейчас пытается спорить с «Эко-маркетом», который рядом. И вот они перекрикивают друг друга».

Змінювати зовнішній вигляд фасадів і вивісок планують почати з центру міста.

Олександр Ломако, заступник міського голови Чернігова: «Першим етапом це буде центральна частина – від в’їзду міста до готелю «Градецький», і від вокзалу до 5 Кутів, і вулиця Шевченка – від площі і хоча б до міського парку культури та відпочинку. І всі паралельні вулиці – П’ятницька, Полуботка, Кирпоноса і так далі».

Юлія Травка, архітекторка: «Если хотя бы запустить первый толчок в центре города. Хотя есть проблемные места на улице Рокоссовского, по проспекту Мира тоже очень много проблемных мест, а это тоже наши центральные улицы. И вот если дать хотя бы толчок центру: хотя бы упорядочить знак, вывеску, вход, окошко, какую-то входную группу, то есть дать какие-то рамки, то все заиграет совсем по-другому. Чем изящней вход, чем он спокойней, тем больше он привлечет туриста».

Концепція носить рекомендаційний характер і буде доступна для обговорення протягом 30 днів. Потім проект має затвердити виконком.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вивіски, Олександр Ломако, Юлія Травка, UA: Чернігів