GOROD.cn.ua

Відбулися обласні змагання аварійно-диспетчерських служб

Запах газу у повітря та звуки сирени. Умови максимально наближені до реальних. Так розпочалися щорічні обласні змагання аварійно-диспетчерських служб АТ «Чернігівгаз» на навчальному полігоні.Олександр Михайленко, головний інженер Управління експлуатації АТ «Чернігівгаз»: «Основная цель этого конкурса – подготовить бригады морально и физически к зимнему периоду, потому что в зимний период самое большое количество заяв, указать на те недостатки, которые они допускают при локализации и устранении аварийных утечек газа. И в дальнейшем, чтобы они не допускали таких ошибок».

26 аварійно-диспетчерських бригад області, які перемогли на районних етапах конкурсу, змагатимуться впродовж 3 тижнів.

Перше завдання – знайти та ліквідувати витік газу на підземному поліетиленовому газопроводі.

Наступний етап конкурсу – виявлення та ліквідація витоку на підземному металевому газопроводі.

Також кожна команда має знайти аварійні ділянки на надземному газопроводі. На все 90 хвилин.


Журі оцінює конкурсантів за кількома критеріями: злагоджена робота в команді, дотримання правил охорони праці, методи та способи усунення витоку газу і, звичайно, час.

Бригада ніжинського відділення «Чернігівгазу» з цим завданням впоралась швидко.

34 роки в газовому господарстві працює Олександр Борис, з яких 9 водієм аварійки. Каже за цей час довелося ризикувати життям, ліквідовувати чимало небезпечних поривів газових мереж. Та найбільше в своїй роботі цінує те, що кожен день не схожий на інший.

Ще одна небезпечна ситуація для конкурсантів, гасіння пожежі на підземному газопроводі. Судді пильно стежать за кожною дією всіх членів бригади, адже найважливіше – безпека. Для ліквідації такої аварійної ситуації слюсар має вдягти захисний костюм, закріпити страхувальні троси. Колеги ще раз перевіряють все на міцність і він спускається в приямок. Кілька митей і пожежа ліквідована.

Наступний етап – усунення витоку газу та накладання бандажу. Вже в протигазі слюсар знову спускається до аварійної ділянки. За легендою, йому стає зле і він втрачає свідомість. І ось тут, дуже важливо, щоб колеги відреагували швидко і правильно. Підняли слюсаря за допомогою тросів та надали йому першу медичну допомогу.
Борис Іванищенко працює в «Чернігівгазі» 5 років. Каже, під час роботи таких випадків, на щастя, поки не траплялося.

Впродовж конкурсу кожна команда отримує бали. За їх кількістю судді і визначать переможців.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: змагання, аварійно-диспетчерська служба, «Дитинець»