GOROD.cn.ua

На Ремісничій планують висадити дерева. Справа не з легких, під дорогою знаходиться багато мереж

На Ремісничій висадять дерева.

Завдання міського голови своїм підлеглим, підійти до цього питання комплексно і зробити вулицю зручною та затишною. Зокрема, для пішоходів і жителів прилеглих багатоповерхівок.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми частково будемо жертвувати паркомісцями, щоб висадити дерева. Я поставив задачу, включити креатив, зібратися і подивитися, як можна обіграти цю вулицю, щоб вона не виглядала пустинною, щоб трошки її оживити».

Минулого року дорогу тут взялися реконструювати. Встановили нові бордюри, влаштували земляне полотно та нижній шар асфальту. У 2020 році дорожники уклали верхній шар і зробили тротуари.
Вищезазначені роботи розширили проїжджу частину, зробили її двосторонньою, і значно збільшили площу тротуарів.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ця вулиця завжди була складна. Тут була складна обстановка – і вулична торгівля, не придумаєш де, на головах стояли машини. Ми це питання врегулювали».


Наразі стоїть питання про її благоустрій. Зокрема, наповнення зеленими насадженнями. Висадити відразу зупинила наявність великої кількості підземних мереж – спецзв’язок, теплових та водних.

Раніше вже тут висадили з десяток кленів. Мова про праву сторону вулиці у напрямку Воскресенської церкви. Ще є горщики з катальпами, але це сезонне явище.

Міський голова, начальник ЖКГ та КП «Зеленбуд», виїхавши на місце, оглянули можливість висадження дерев. Попередньо прийнято рішення це зробити за рахунок паркомісць. Висаджуватимуть через 2 на 3. Але остаточне рішення прийматимуться після вивчення плану мереж, враховуючи, що їх під цією вулицею велика кількість.

Владислав Атрошенко каже, що головне у його роботі, це системний підхід до всього. Зокрема, і до озеленення міста. Якщо зрізали неякісне дерево, то потрібно висадити здорове. У місті вже не один рік діє програма відновлення насаджень. А в цьому році виконком міської ради ще переглянув відновлювану вартість за їх знесення, що дає можливість закуповувати дерева старшого віку, які мають більше шансів прижитися.

Прикладом є висадка лип десятирічного віку на Гончій біля Академії державної пенітенціарної служби. За словами міського голови, вірогідність, що вони приживуться, майже 100%. І крім того, вони вже виглядають переконливо.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Мета – зробити місто в усіх напрямках кращим в Україні. Кращі дороги, кращі тротуари, кращі велодоріжки, краща інфраструктура, кращі зелені насадження. Але і якісно. Та системність. Дерево має свій вік. Приблизно їх можна порахувати, і скільки треба коштів на їх заміну. І щорічно їх замінювати. Це нормальна практика і це нормально».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дерева, Реміснича, озеленення, Атрошенко, «Дитинець»