GOROD.cn.ua

Ремонтують навчально-реабілітаційний центр №2

У Чернігівському навчально-реабілітаційному центрі №2 здобувають знання 209 учнів з особливими освітніми потребами. Тут готуються до нового навчального року, а тому активно проводять ремонтні роботи. Більша частина запланованого на цей рік вже виконана. Залишається необлаштованою парковка біля входу для інвалідних візочків і велосипедів.Директорка навчального закладу Регіна Гусак розповідає, що 3 роки тому тут було встановлено пандус за кошти міського бюджету. Він обійшовся у 86 тисяч гривень. Тепер встановили підсвітку, аби ввечері можна було заїхати сюди без проблем, адже заклад працює до вечора. Окрім цього, відремонтували дах, встановили якісну зливну систему та облаштували ганок.

Регіна Гусак, директор Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2: «У нас навіть є датчики руху. Якщо в темний період часу хтось буде підходити до дверей, то у нас зразу вмикається світло і також дзвенить дзвоник, тобто ми будемо знати, що треба відкрити двері, допомогти дитині або людині, яка користується пандусом».

Вдалося зробити веранду, яка уже утеплена. Її планують іще використовувати для індивідуальної роботи з особливими дітьми, адже буває так, що в класі вони не можуть висидіти.

В самій будівлі також багато чого зроблено. В їдальні наприклад замінили витяжку, адже вона була в аварійному стані. За словами керівниці Регіни Гусак, намагалися зекономити, адже ціни були занадто високими.

Регіна Гусак, директор Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2: «Витяжка нам обійшлася в 12 тисяч гривень».

З непрацюючої кімнати облаштували кабінет, де зберігаються архівні матеріали. Та з нуля створили кабінет психологічного розвантаження. Над цим працювали всі гуртом. Вчителька малювання створювала на стіні картину, а вчитель трудового навчання Андрій Дубок займався облаштуванням стін і каміну.

Також відремонтували сім санвузлів із 17, які є на території закладу. Все зроблено із думкою про дітей, які пересуваються на візках.

Загалом в центрі стоїть виразний запах фарби, адже всі кабінети та сходи вже приведені до ладу. Цього року на ремонтні роботи тут витратили 145 тисяч гривень. Єдине, що прикро, зізнається Регіна Русак, держава не допомагає з фінансування. Вже 2 роки не бачили ані копійки на покращення матеріально-технічної бази всього спеціалізованого навчального закладу. Листи писали до офісу Президента України і до Міністерства освіти, та поки відповіді на них немає, тому сподіваються на кошти благодійників та міського бюджету

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ремонт, Регіна Гусак, «Новий Чернігів»