GOROD.cn.ua

Питання встановлення колеса огляду відклали: з фахівцями обговорили можливі альтернативи

Вміло поєднати історичне минуле та сучасність.

Міський голова Владислав Атрошенко зустрівся з істориками, археологами та представниками духовенства, аби спільно обговорити ідею встановлення в центральній частині міста колеса огляду, почути їх висновки та фахову оцінку.Спеціалісти кажуть, подібна атракція в місті потрібна, але можливість та необхідність її встановлення саме на перехресті проспекту Миру та вулиці Єлецької, сумнівна.

Володимир Пилипенко, історик, екскурсовод: «Ніхто з нас зараз не говорить, що колесо огляду – ідея погана. Ми всі говоримо про невдалий місця для проєкту. Це історичний центр. Центр, який має свій вигляд. Нехай він післявоєнний. Він не середньовічний. Хоча приміщення нинішнього інституту історії, приміщення філармонії початку ХХ століття, тобто це не лише післявоєнна архітектура. І колесо огляду, мені здається, там буде недоречним».

Олександр Коваленко, кандидат історичних наук, професор:
«Центральна алея – це, крім всього іншого, буферна зона нашого Національного історико-архітектурного заповідника. І поява тут великого оглядового колеса, на наше переконання, не зовсім доречне».

Олена Черненко, археологиня:
«Та локація, яка обрана, кажу як археолог, не зовсім вдала для встановлення важкої металевої конструкції. Оскільки там проходить рів Третяка, дуже глибокий. І ця конструкція може бути нестабільною. Там складна геологічна ситуація, це я вже кажу, як людина, яка знає, що під землею».

Владислав Атрошенко запевнив, наразі жодних тендерних процедур чи будівельних робіт проводити не планують. Натомість, в муніципалітеті якомога зважаніше та відповідальніше підходять до вирішення цього питання, аби задоволеними залишились всі сторони, а місто виграло від прийнятого рішення.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я вже казав і ще раз наголошую, що ніхто не буде спішити щось будувати. Не треба нам війни, нам треба об’єднувати суспільство. І я хочу його об’єднати. Ми, якщо щось будемо робити, то ми будемо робити так, щоб виграло і місто. Виграє місто значить виграє і міський голова. Я на конфлікті не виграю, мені конфлікт не потрібен. Якщо ми не знайдемо тут консенсусу, то я не піду на той шлях, якщо він буде слизький».

Попередньо, для такої атракції розглядали центральну алею, орієнтуючись саме на історичного туриста, каже очільник міста. Аби ті, хто приїхав оглянути історичні пам’ятки, могли побачити їх із висоти пташиного польоту прямо в центрі міста. Фахівці кажуть, можна розглянути альтернативні колесу варіанти.

Олена Черненко, археологиня: «В центрі Берліну є постійно діюча стабільна повітряна куля, яку стаціонарно підіймають. Це дуже цікава локація. Якщо зробити щось подібне в центрі Чернігова, це буде оригінально, такого немає, наскільки я знаю, в жодному місті України, і це не буде псувати пейзаж і ми уходимо від складних інженерних рішень, які пов’язані зі встановленням колеса в межах рову».

Якщо ж говорити про те, щоб затримати туриста в місті ще на кілька годин та розширити географію відвідуваних історичних пам’яток, встановити колесо доречно було б поблизу РАЦСу, кажуть практикуючі екскурсоводи. Звідки відкриється панорама на Стрижень, сквер Богдана Хмельницького, військовий госпіталь, церкву Михайла і Федора.

Всі озвучені пропозиції, зауважив міський голова, обов’язково візьмуть до уваги та врахують при розробці комп’ютерного моделювання, що дозволить не на словах, а реально побачити, як виглядатиме атракція з різних точок та який з неї буде краєвид. Поки ж питання знімають з порядку денного.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я вважаю, що це повинна бути абсолютно ідентична, точна комп’ютерна модель того, що планується. Щоб ми могли на комп’ютері з будь-якої точки побачити той вид, який буде на колесі огляду з будь-якої точки. Ми знімаємо з порядку денного на той час, поки не буде достатньо ілюстративних матеріалів, в тому числі за допомогою IT-галузі».

Аби питання встановлення колеса огляду не стало приводом додаткових маніпуляцій, до його обговорення, перш за все з фахівцями, повернуться після виборів, маючі чіткі розрахунки можливих ризиків, проєкт та візуалізацію.

Принагідно міський голова закликав не рефлексувати на фейкові зображення щодо можливого вигляду колеса, які поширюють в соцмережах, не намагатися маніпулювати на цій темі. Та вкотре запевнив, що остаточне рішення буде прийняте виключно на користь міста.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: колесо огляду, історики, Владислав Атрошенко, «Дитинець»