GOROD.cn.ua

Скейт-парк у Чернігові почали будувати без проведення тендеру

Скейт-парк у Чернігові, очікуваною вартістю у понад 5.5 мільйонів гривень, почали будувати без проведення тендеру. Про це каже правозахисник Олександр Гашпар. За його словами, підготовчі роботи з облаштування майданчиків провели до того, як визначили підрядну організацію на відкритих торгах, що суперечить законодавству України.За словами чернігівського правозахисника Олександра Гашпара, підготовчі роботи для побудови скейт-парку в Чернігові навпроти ЦУМу почали невідомі будівельники. Вони вже забетонували два майданчика.

«Постає питання: що тут будували, за яким проектом, що це за майданчики, залиті бетоном», - каже Олександр Гашпар.

Згідно з законодавством, будівельні роботи за бюджетні гроші підрядник може проводити після відкритих торгів та укладання договору із замовником. Тендер на будівництво скейт-парку управління ЖКГ оголосило 2 липня. Через два тижні, 18 липня, торги відмінили, оскільки заявки на участь подало лише одне підприємство – фірма «УТБ-Інжиніринг». За два дні, 20 липня, управління оголосило новий тендер, визначити переможця аукціону мають у серпні. В цей час на майданчики невідомі вже завозили пісок та гравій, про що свідчать фото, опубліковані у одній зі спільнот у «Фейсбуці».

Олександр Гашпар говорить, що проект знаходиться в розпорядженні управління житлово-комунального господарства.

«Проект міг бути переданий будівельникам лише з договором укладеним. Договору немає, відповідно, законних підстав передавати проект будь-яким особам управління також не мало. Що це були за люди – не зрозуміло».

У той день, коли ці роботи проводили, ми звернулися за коментарем до начальника управління ЖКГ Ярослава Куца за коментарем. Він сказав, що там працюють археологи.

«На сьогоднішній день укладений договір з археологами, тобто археологи там проводять своє дослідження», – «Тобто зараз там працюють саме археологи?» – «Так. Ну, археологи та ті служби, які їм допомагають у вирішенні їхніх питань».

Це – не перший випадок, коли будівельні роботи в місті починають до оголошення результатів тендеру, каже Олександр Гашпар. Так, у 2017 році фонтани у парку ім. Богдана Хмельницького збудували на 50% до ще до оголошення торгів. А у 2018 – невідомі встановили щонайменше п’ять зупинок громадського транспорту до початку аукціону. А ще - у червні 2017 року під час ремонту на вулиці Гетьмана Полуботка, каже Гашпар.

«Це практика дуже поширена, і те, що ми тут бачимо, це не виняток. Це - підтвердження системності таких порушень. Будь-яка особа, зрозуміло, не буде возити щебінь, вкладати кошти власні на свій страх і ризик, якщо не буде знати, що виграє той, чи інший тендер».

Нагадаємо, облаштування скейт-парку коштуватиме міському бюджету 5 мільйонів 600 тисяч гривень. 3,5 мільйони підрядна організація отримає цього року. Наступного має завершити проект та отримати решту. Окрім цього, з бюджету вже витратили 70,5 тисяч гривень на розробку проектної документації та майже 49 тисяч – на археологічні дослідження.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: скейт-парк, Олександр Гашпар, тендер, UA: Чернігів