GOROD.cn.ua

Чернігів міг початися не з Валу: археологи розкопали будинок з піччю часів Київської Русі

 

Житлову будівлю часів Київської Русі з піччю розкопали археологи поблизу Єлецького монастиря. Датували споруду 12-13 сторіччями. Історики намагаються підтвердити або спростувати припущення археолога Богусевича про те, що Чернігів, як місто, міг розпочатися з Єлецької гірки, а не з Валу. Про це Суспільному розповіла археологиня Олени Черненко.Зараз біля Єлецької гірки тривають археологічні розкопки давньоруської споруди, на що вказують залишки кераміки 12-13 століття та темний ґрунт, що заповнює котлован.

Про те, що будівля є житловою, дізналися, коли розкопали залишки печі. За версією, що висунув у 1949-му році археолог Володимир Богусевич, - Чернігів, як місто, починається з поселення, що було розташоване cаме тут, на території Єлецької гори, ще у додержавні часи. Після підкорення Києва старий племінний центр покинули і виникла фортеця на території Чернігівського валу.

Під час розкопок Богусевич знайшов тут ліпну кераміку ще додержавних часів, яка датувалася 8-м, а можливо і 7-м сторіччям.

Розкопки тут проводять з 2014 року. На цій території археологи розкопали знахідки різних епох. Тут було велике кладовище, яке існувало після Монгольської навали з 14 до 19 століть. Люди системно ховали тут померлих. Це засвідчує, що життя міста тривало, каже Олена Черненко.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Єлецька гірка, Київська Русь, археологи, UA: Чернігів