GOROD.cn.ua

Підвези медика: як чернігівські волонтери допомагають медикам дістатися на роботу

Продезінфікувала машину, відвезла на роботу працівника лікарні, знову продезінфікувала машину. Такі правила має чернігівка Ольга Палькова-Свірчевська. Сьогодні вона долучилась до акції «Підвези медика». Волонтери та співробітники медзакладів контактують у соціальних мережах, месенджерах або телефоном.Волонтер Ольга Палькова-Свірчевська
одна з тих, хто сьогодні вранці підвіз медиків на роботу. Першою, каже жінка, була її мама.

«Початково це в мене з’явилось, тому що, по-перше, я мала відвезти свою матір на роботу і батька, тому що вони у мене медики. Потім, через те, що я виклала свої контакти в Інтернеті, зі мною зв’язалися ще 3 людини. І я їх відвезла по місцю роботи вже після того, як відвезла маму. Тобто 4 лікаря за ранок».

Одна з тих, кого Ольга підвезла на роботу – Ганна Литвин.

«Мені співробітниця подзвонила і сказала, що є такі люди, які можуть підвезти. Я зателефонувала їй і домовилась, на який час. І вона, дякую, забрала мене. Я дуже добре ставлюсь, що є в нас такі хороші люди, допомагають медикам, особливо, до роботи зараз дістатися», - каже молодша медсестра Ганна Литвин.

Ольга розповідає, має певні правила під час таких поїздок.

«Вожу по одному медику, тобто не більше одного медика, на задньому сидінні, щоб між нами була максимальна відстань. Відкривали вікна, їхали з відкритими вікнами. У лікарів, яких я вожу, обов’язково має бути маска. Я їх прошу, щоб вони одягали одноразові печатки, щоб торкатися поверхонь в них. Коли я довожу медика до місця роботи, дезінфікую поверхні, яких вони могли торкатися. Про які поверхні ми говоримо? Про ручки всі. Обов’язково кермо. Я кермо дезінфікую раз на пів години точно, навіть якщо я нічого не торкалась, на всякий випадок. І коробку передач. Тому що це речі, яких торкаєшся постійно. Потім місце, де сідає пасажир. Всередині ручку я також обробляю», - розповідає волонтерка.

«Лікарі кажуть обробити і сидіння, на якому сидить людина. Не знаю, наскільки це буде ефективно просто попшикати, але іншого варіанта в мене зараз немає».


Акцію жінка вважає важливою, але ризиковою.

«Ми контактуємо з групою, яка безпосередньо стикається з хворобою, тобто з лікарями. І тут є 2 моменти – по-перше, лікар може бути хворий і не знати про це, якщо він контактував з хворим на коронавірус. І він заразить тебе, а ти заразиш своє коло спілкування. В першу чергу, ризик у твоїх батьків. З іншого боку, ти можеш бути хворий і не знати про це. І якщо ви не дотримуєтесь засобів безпеки, ти заразиш лікаря».

Скільки буде діяти ця акція, Ольга не знає.

«Особисто я буду їздити стільки, скільки буде працювати моя мама. Моя мама контактує зі мною вже вдома, і коли я її підвожу, це значить, що я зменшую коло її контактів максимально. Я дуже сподіваюсь, що вже найближчим часом запрацює міська система доставки лікарів на роботу».

Система запрацює, каже заступник міського голови Чернігова Олександр Ломако. Медиків возитимуть на роботу спеціальним транспортом, сказав заступник міського голови Чернігова Олександр Ломако.

«Ми можемо подякувати і волонтерам і громадським активістам, які підвозять медиків, але я хочу сказати, в цьому немає потреби. Краще возити на роботу свого сусіда чи когось з мікрорайону, чиє підприємство не організовувало йому доставку. А медиків ми як місто, ціленаправлено всіх звозимо на роботу, більше того ми цей транспорт контролюємо, він оброблений дезінфікуючими засобами», - сказав заступник міського голови Чернігова.

За проїзд медики платитимуть, сказав Олександр Ломако.

«Медики платять за проїзд згідно тарифів, які зараз є і ми їх возимо. Єдине, що ці автобуси тільки для медиків, в них не можуть зайти всі бажаючі. Зараз це на базі Чернігівського тролейбусного управління, але якщо потрібно, цих автобусів буде більше. Потреба на вихідних була трошки більше ніж 50 людей, їх забрали 3 автобуси з різних частин міста і вони приїхали на роботу».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Підвези медика», акція, волонтери, Ольга Палькова-Свірчевська, UA: Чернігів