GOROD.cn.ua

У Чернігові студенти розробили унікальну електричну машину, яка не потребує палива

Легка двоколісна конструкція, а вантажу бере більше сотні кілограмів.

У Чернігові розробили унікальну машину, що не перебирає пальним, вона електрична, легка у керуванні та дивовижним чином надміцна. Як студенти створили вантажний байк, за яким вже вишикувались в чергу покупці з Європи, дивіться у сюжеті.Команда з 15 ентузіастів – студенти та їх керівники – в старенькій майстерні, на обладнанні, на якому ще працювали дідусі, в Національному університеті «Чернігівська політехніка» створюють унікальний електротранспорт. Серед якого електробайк, який може перевозити вантаж у понад 100 кг.

Олександр Литвин, доцент кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування: «Все почалося 3 роки тому. Ми вирішили з нашими друзями, колегами, студентами створити перший в нашому регіоні електричний картинг. Зайняли на ньому перше місце в етапі кубку України. Після цього нас надихнуло на створення інших видів електричного транспорту».

Серед них і ось цей бокстрак.

Олександр Литвин, доцент кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування: «Даний бокстрак використовується як вантажний велосипед. Це і комерційні перевезення. І це мрія будь-якого садівника. Сюди можна покласти вантаж 100+ і рухатися зі швидкістю до 55 км/год».


Матеріали і ексклюзивну схему електронної начинки хлопці зберігають в таємниці. Кажуть, що тільки створення макету забрало близько півроку.

Василь Скляр, аспірант кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування: «Найскладнішим було почати зробити самі розрахунки, враховуючи конструкцію рами та враховуючи всі властивості металів, як вона складається. Перевірити саму раму на кручення, на згін».

Додатково вантажний байк оснащений системою рекуперації, що дозволяє підзаряджати акумулятори на ходу. Якщо ж вони розрядяться повністю, можна крутити педалі.

Олександр Литвин, доцент кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування: «До переваг також належить, що він досить маневрений, в залежності від бази, має традиційні складові, що удешевшують його виготовлення, які можна знайти на будь-якому ринку чи у велосипедному магазині».

Вартість також двоколісної вантажівки коливається від 40 до 46 тисяч гривень.

Унікальними електричками вже зацікавилися у Литві та Німеччині. Команда юних техніків сподівається, що їхні байки скоро кататимуться по всій Європі.

Сюжет телеканалу «2+2», «ДжеДАІ»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: студенти, Чернігівська політехніка, електробайк, «2+2», «ДжеДАІ»