GOROD.cn.ua

Сосницький район стане однією ОТГ, чи Понорницька громада розшириться: куди приєднається Авдіївка

81 голос - за об’єднання з Сосницькою територіальною громадою, 96 голосів за приєднання до Понорницької. Такі результати голосування, яке провели в Авдіївці. Там на зборах жителі села вирішували, до якої з цих двох громад приєднатись. Остаточне рішення має затвердити наступна сесія сільради. Як сказав консультант з бюджетних питань Чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко, від голосування авдіївських депутатів може залежати - буде Сосничина сформована за принципом один район одна громада. Або ж Понорницька ОТГ вийде за межі Коропського району за рахунок двох північних сільрад теперішнього Сосницького району.В залі Авдіївського будинку культури вирішують, яким чином має відбутись голосування за те, до якої з двох громад приєднатися. Голосувати підняттям рук, або таємно, вирішують близько години.

Три години до цього тривали обговорення. В них взяли участь голови Сосницької та Понорницької громад. Андрій Портний розказував, чому Авдіївці вигідно об’єднатись з Сосницею, Петро Василець – чому з Понорницею.

«Збереження і створення в Авдіївці опорної школи. Я б хотів створити тут центр безпеки громади, де б поліція, пожежники і швидка допомога були б в одному місці, хоспісне відділення. Плюс створення умов для роботи двох лікарів тут на місці, і, звичайно, наведення благоустрою цих населених пунктів», - каже голова Сосницької ОТГ Андрій Портний.

«Я бачу, в них проблема з водою. Це однозначно треба направляти сюди кошти, будувати водогін, свердловину бити. В нас в Понорниці не вистачає робочих рук, у нас фермерські господарства дуже міцні, у нас підприємці, нам треба людський ресурс. І тим паче – 7 кілометрів», - каже голова Понорницької ОТГ Петро Василець.

До кого приєднуватись, авдіївці вирішують відкритим голосуванням.

«Давайте так, хто Сосниці – права сторона, до Понорниці – ліва сторона».


Підтримують Понорницю 96, Сосницю 81.

В четвер остаточне рішення – до якої з двох громад приєднуватись, ухвалюватимуть депутати Авдіївської сільради на сесії.

Жителі Авдіївки кажуть так.

Тетяна Кашпур: «За Сосницю, тому що бачу перспективи школи саме там».

Валентина Тібеж: «До Понорниці, через те що ближче адміністративний центр і буде рівна кількість депутатів».

Перевага приєднання до Понорниці – менша відстань. Звідси до Авдіївки - 8 кілометрів, до Сосниці – 40. Перевага Сосниці у більшому досвіді існування як ОТГ, каже консультант з бюджетних питань Чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко. Рішення ж зборів про об’єднання із Понорницею коментує так.

«Але є одне застереження в тому плані, що сьогодні технічно реалізувати приєднання до Понорницької ОТГ ще неможливо, тому що Понорницька ОТГ ще не отримала статусу спроможної громади. Якщо це відбудеться, то така можливість може бути реалізована», - каже Микола Силенко.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Авдіївка, ОТГ, громада, голосування, UA: Чернігів