GOROD.cn.ua

Акції протесту "Save ФОП" пройшли у Чернігові та Прилуках

Понад три десятки підприємців протестували у Чернігові. Учасники всеукраїнського руху «SAVE ФОП» зібралися на міській ковзанці та Красній площі. Акцію назвали «Бізнес - це риба, влада – лід. Дослуховуватись слід». Протестували проти двох законопроектів, які Верховна Рада ухвалила торік 20 вересня. Так, згідно з документами, усі підприємці мають встановити касові апарати та надсилати в податкову чеки через інтернет. Звітність можна затримати максимум на 36 годин. Якщо більше, то підприємця штрафуватимуть на щонайменше 850 гривень. Як пояснив Суспільному голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, закони змусять підприємців перестати ухилятися від податків і сприятимуть виведенню бізнесу України з тіні.

Чернігів, Красна площа. Підприємці зібрались на акцію протесту на міській ковзанці. Назвали її «Бізнес - це риба, влада – лід. Дослуховуватись слід».

«Ми запросили підприємців на каток, тому що нашим символом сьогодні є отака риба, бо підприємці б’ються, як риба об лід для того, щоб їм відмінили РРO. Для людей це підвищення цін, для підприємців це підвищення витрат, для Держави - це нічого», - говорить голова громадського об’єднання «Сяйво Сіверщини» Ірина Березинець.

Протестувальники виступають проти законів № 128 та 129. Вони встановлюють нові штрафи для підприємців, які не реєструють розрахункові операції, та компенсацію покупцям частини вартості товару, придбаного без фіскального чеку. Норми цих законів почнуть вступати в силу з квітня цього року.

«Відтак ми виступаємо на сьогоднішній день за прийняття законопроектів 2644, 2645, які скасовують норми, встановлені законами 128,129», - каже голова всеукраїнської громадської організації «Союз захисту підприємництва» Сергій Доротич.

Сергій Доротич вважає, що збереження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності для підприємців дасть можливість будь-кому створити та вести власну справу.

«Зараз такі акції відбуваються по всій Україні, до нашої акції всеукраїнської, яка запланована на 19 лютого під офісом Президента України».

За словами Ксенії Ляпіної, екс-очільниці Державної регуляторної служби України, за рік на виконання нових законів підприємцям в Україні доведеться витратити від 11 до 22 мільярдів гривень. Все це позначиться на покупцях.

«Підприємець платить за облік, за товарний облік, за складання відповідної звітності, він несе величезні ризики штрафів, які виникають при перевірках. Це призведе до того, що товари в середньому по Україні від такого застосування подорожчають на 20 відсотків», - вважає Ксенія Ляпіна.

Олексій Кузьменко
має меблевий бізнес. Вважає - після введення законів в дію малому бізнесу втриматись на ринку буде важко.

«У нас кілька магазинів і на межі виживання, оскільки дуже багато витрат. Якщо ці всі витрати покладати у вартість товару, то купівельна спроможність буде зменшуватись, і ми будемо просто нецікаві покупцю», - говорить Олексій Кузьменко.

Підприємиця і учасниця акції Тетяна Лєйнова каже: «Люди, які СПД - вони не стикались з веденням бухгалтерії, касових апаратів. Їм треба буде, якщо вони самі не зможуть, вести ці справи, наймати бухгалтера - це додаткові розтрати».

Оксана Вовк, яка разом із чоловіком займається підприємництвом 20 років, каже – вперше за цей час замислилась про те, щоб поїхати з країни.

«Ми самі собі організували робочі місця, дали роботу іншим людям, у мене є найманий працівник. Таких каральних умов, як зараз нам створюють, не створювали жодного разу. Нам доведеться просто закритися та шукати заробіток, як мінімуму, в Чехії, Польщі - десь так», - сказала Оксана Вовк.

Акція протесту «Захисти ФОП»
відбулася сьогодні і в Прилуках. На мітинг до пам’ятника Шевченку в центрі міста вийшли понад півсотні підприємців.

Прилуцькі підприємці втретє вийшли на акцію протесту. Серед них - Олена Коптєва, вона має продуктовий магазин. Каже, раніше добре розуміла, що треба робити при спрощеній системі оподаткування, на мітинг її змусили вийти нововведення.

«Щоб ми могли розмитнювати, ми повинні бути юридичною особою, але ми спрощенці, і зараз буде колапс. За рахунок нас, дрібних, хочуть вийти на крупні фірми, які контрабандою провозять контрафактні товари», - каже Олена Коптєва.

У Олександра Судакіна з дружиною сімейний бізнес - декілька продуктових магазинів. У них працюють 20 людей – всі, каже, чоловік, офіційно оформлені. За них платять щомісячно 40 тисяч гривень в пенсійний фонд.

«Якщо їм це мало - ми закриємося, і хай вони прогодують їх і нас, разом взятих. Просто ми не бачимо розуму в цій справі. А як в селах? В селах ніхто не знайде бухгалтера, щоб вести документацію. Штраф - від 15 і до 170 тисяч гривень. Вони ж по своїх зарплатах беруть наші штрафи. У них середня 120, і вони нормально себе чухають», - говорить Олександр Судакін.

Депутат міської ради і підприємець Євген Яценко каже, нині у Прилуках зареєстровано близько 3 тисяч підприємців, які щомісяця сплачують до бюджету міста більше 300 тисяч єдиного соціального внеску. На акцію протесту вийшли понад 50.

«На сьогоднішній день в черговий раз обманюють нашу спільноту тим, що змушують нести додаткові фінансові витрати на встановлення касових апаратів, на обслуговування, а це вже дає привід для нових перевірок. Хоча діє мораторій на проведення перевірок, вони шукають шпаринку, щоб нас покарати. Це є величезний обман держави, тому що це не спрощена система, це ускладнена система», - каже Сергій Іллющенко.

Підприємець Сергій Ткаченко каже – якщо влада не відреагує на їхні вимоги відмінити законопроекти 128 та 129, вийдуть на всеукраїнські акції протесту і повісять на своїх магазинах портрети народних депутатів.

«Тоді кожен підприємець на своєму магазині повісить плакат, що такі люди не підтримують прилучан, а, навпаки, роблять все для того, щоб було гірше», - сказав Сергій Ткаченко.

Акція “СТОП press ФОП” одночасно пройшла у 25 містах України. У Києві зранку підприємці пікетували Офіс Президента. З офісу президента до мітингарів ніхто не вийшов.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підприємці, протест, ФОП, UA: Чернігів