GOROD.cn.ua

У Чернігові вивчають можливість закупівлі уживаних тролейбусів з Європи замість нових

Купити уживані європейські тролейбуси замість нових – такий варіант нині розглядають в Чернігівській міській раді. Про це UA: Чернігів повідомив заступник міського голови Андрій Черненко. Такий досвід транспортне управління вивчало в Івано-Франківську - тамтешня влада за останні 4 роки закупили 19 тролейбусів з Європи. Коштують такі тролейбуси до 2-х мільйонів гривень, нові «Барвінки», які закуповували минулого року для Чернігова - 5 мільйонів гривень.Це тролейбуси «Барвінок», їх у Чернігові 27. Впродовж 4-х років тролейбуси закуповували у Чернігівського автозаводу. Вартість одного - 5 мільйонів гривень, каже виконувач обов’язків начальника Чернігівського тролейбусного управління Руслан Ємець.

«Чернігівське тролейбусне управління експлуатує 29 тролейбусів «Барвінок», виробництва Чернігівського автозаводу. Це сучасні низькопідлогові машини з новою електронікою. Недоліки стосуються більше всього електронного обладнання, і тут є два фактори - саме електронне обладнання недосконале. На жаль, база ЧТУ не пристосована до експлуатації і обслуговування цієї електроніки. Поломки досить часті. У нас тролейбуси більш старшого віку, виробництва Південного заводу - вони на сьогоднішній день надійніші, навіть ніж нові тролейбуси. Але це ж висока підлога, не дуже зручний салон, система керування застаріла».

На закупівлю нових тролейбусів з міського бюджету цьогоріч планують витратити 30 мільйонів гривень. Заступник міського голови Андрій Черненко каже – вивчивши досвід Івано-Франківська, розглядають варіант закупити вживані тролейбуси з Європи.

«Дійсно, тролейбуси виглядали майже як нові, вони 94-го року випуску. Три роки вони попрацювали в Івано-Франківську, ніяких таких особливих поломок. Чим відрізняються з технічної точки зору - починаючи з електродвигуна, економія електродвигуна, тому що є в нього рекопірація, тобто при гальмуванні він регенерує електричну енергію і викидає її в контактну систему. Рульове управління не повітряне, а гідравлічне. Такі, як у нас проблеми є при мінусовій температурі, якщо повітря своєчасно не стравили - на ранок водій стає, починає прогрівати, тому що рульове управління не працює. Є купа переваг».

Це вживані тролейбуси в Івано-Франківську, які міська влада почала закуповувати в 2016 році в Європі.

«19 одиниць ми купили з 16 по 19 рік. Це для нас був вимушений крок, тому що коли ми прийшли працювати – тролейбуси свій вік уже проходили. Це тролейбуси - «гармошки» в основному марки MAN, є 2 марки Volvoі 2 тролейбуси марки Škoda 14Tr. Тролейбуси MAN були придбані в Австрії. Якщо на сьогоднішній день рахувати - на момент закупівлі були 20-річні. Тобто 22,23 роки, і 18», - каже заступник директора КП "Електроавтотранс" Андрій Тютюник.


Андрій Тютюник каже, коштували тролейбуси від півмільйона до двох мільйонів гривень.

«Вік має значення, різні параметри мають значення. Останній, марки Вольво - вони мають 18 метрів, стоять німецькі мости, є центральна система змащення, центральна система витоку струму, контролю – тролейбус є більш захищеним для пасажира».

Серед переваг таких тролейбусів називає збільшену пасажиромісткість.

«Коли виїхали тролейбуси МАН – вони мають довжину 16,5 метрів - у нас пасажиропотік збільшився приблизно на 20%. Пасажиромісткість дуже важлива, бо є міста, які стикаються з браком водіїв тролейбусів. І вони дають пасажиромісткість до 140 чоловік зі стоячими».
Зі слів Андрія Тютюника, значних несправностей таких тролейбусів за час їх використання в Івано-Франківську не траплялося

«Надзвичайних проблем нема з цим. Єдине що – поки замовляти запчастину, вона може йти 2-3 дні. Бажано купувати 10 одиниць, але однотипних. Тоді легша експлуатація».

Заступник чернігівського міського голови Андрій Черненко
каже, нині міська рада активно вивчає європейський ринок вживаних тролейбусів.

«Я думаю, якщо нам трапиться дійсно нормальна пропозиція з якоїсь європейської країни, ми поїдемо, по-перше подивимось з технічним персоналом».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тролейбуси, Європа, ЧТУ, Андрій Черненко, транспорт, UA: Чернігів