GOROD.cn.ua

У 25 зі 164 чоловік цукор вище норми: у Чернігівській лікарні усім бажаючим безкоштовно перевіряли рівень цукру у крові

164 чернігівці сьогодні безкоштовно перевірили рівень цукру в крові. Така акція пройшла у міській лікарні №2. Усі бажаючі мали можливість безкоштовно пройти експрес-тест на виявлення рівню цукру у крові, виміряти тиск і отримати консультацію лікаря–ендокринолога. Як все відбувалося бачила Дар’я Янушкевич.74-річна Неоніла Першина здає кров на проходження експрес-тесту на виявлення рівню цукру у крові.

Неоніла Першина, перевіряє рівень цукру: «Ми, бабусі, часто бігаємо з внуками і сюди немає часу прийти. Я прочитала в інтернеті і одразу прибігла. Перевіритися хочу і бути спокійною.»

Каже, на цукровий діабет хворіли її батьки. А тому вирішила перевіритися і сама.

Неоніла Першина, перевіряє рівень цукру: «От зараз у мене 6,7 – значить, я повинна як раз вже берегтися. А я дуже люблю солодке, і я внукам печу і сама їм. І от тепер треба берегтися трошки.»

У черзі на проходження експрес-тесту стоїть і Валентина Ребок.


Валентина Ребок, перевіряє рівень цукру:
«У роті так дуже сохне, так думаю піду перевірюся. Щоб не думати і не мучитися, чи є щось в мене, чи немає.»

Вікторія Дякончук, лікар-ендокринолог:
«В позаминулому було виявлено 2 тисячі хворих на діабет, а в минулому лише тисяча. Але я думаю, це недолік статистики, немає звітів. В нашій лікарні більше 2,5 тисяч хворих на діабет і більше 500 хворих на інсуліно-залежний діабет. Це не значить, що це діабет 1-го типу, іноді може переходити і в другий. Але як ми бачимо, співвідношення 1-го і 2-го діабету має бути 1:10, а у нас виходить - 1:5, то десь другий тип він у нас втрачається. Ми його не знаємо. Він не виявлений. І хочемо, аби хворі виявились при таких от оглядах.»

Серед 164-х чернігівців, які сьогодні прийшли перевірити рівень цукру у крові, у 25 людей він був підвищений. Такі дані зареєстрували лікарі, які проводили експрес-тести. Поруч біля них розмістили стіл з їжею, яку можна вживати людям з цукровим діабетом. Тут же всіх бажаючих консультував лікар-ендокринолог Олена Голубова.

Олена Голубова, лікар-ендокринолог: «Основою раціону мають бути овочі і білкові продукти – це те, що не підвищує цукор у крові. Це можуть бути яйця, нежирне м’ясо, нежирна риба, в запеченому, відвареному вигляді.»

Перевіряли рівень цукру в крові у міській лікарні №2 з 10-ї до 12-ї години дня.

Олександра Голда, перевіряє рівень цукру: «Прийшла перевірити, а тут - раз і черга стоїть, а я була в лікарні і прийшла. 5,7 - трошки завищений. Солодкого не можна їсти, а я зранку трошки поїла і мабуть воно ото так піднялося, бо в мене цукру ніколи не було.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: діабет, рівень цукру, міська лікарня №2, експрес-тест, UA: Чернігів