GOROD.cn.ua

Аквапарк під Черніговом: чому жителі Полуботок проти забудови

 

Детальний план аквапарку, який хочуть побудувати у Полуботках Чернігівського району, на громадських слуханнях не підтримали. Для його обговорення сьогодні у приміщенні фельдшерсько-акушерського пункту зібралися місцеві жителі, представники РДА та власники земельних ділянок, які планувалося забудувати.У фельдшерсько-акушерському пункті села Полуботки місцеві жителі розглядають детальний план аквапарку. Житель села Ігор Соломаха каже, про те, що його планують побудувати, дізнався кілька тижнів тому, тож прийшов на громадські слухання. Він не проти побудови аквапарку. Та боїться за місцеве кладовище. Говорить, все потрібно зробити з розумом.

Ігор Соломаха, житель села Полуботки Чернігівського району: «Водозабір десь же потрібно робити. Наче 300 метрів від діючого кладовища. У нас же якраз кладовище тут. Вимагати, щоб свердловину в іншому місці пробивали. А з іншого боку – всі ці тисячі кубів води до Стрижня зливати будуть. Там дамба знизу, взагалі помийна яма буде замість Стрижня.»

Олексій Тищенко виступає проти аквапарку.

Олексій Тищенко, житель села Полуботки Чернігівського району: «У нас іде броня кладовища. Якщо цей шматок заберуть, нам що, людей тоді на городах ховати. На діючому кладовищі залишилося, грубо кажучи, 6-8 місць, далі знову місця немає. Треба буде на броню заходити. Заберуть броню – людей буде ніде ховати.»

Ця земля поряд із кладовищем – колишня ферма, пояснює Олексій Тищенко. Її приватизували Володимир та Марія Лагунець, власники місцевої кінної бази «Елінор». Тепер 6 гектарів землі вони хочуть віддати під аквапарк. Кажуть, інвестора знайшли, детальний план розробили. Та замовником виступила Чернігівська районна державна адміністрація. Чому, пояснює заступниця керівника апарату Тетяна Шара.

Тетяна Шара, заступниця керівника апарату Чернігівської РДА: «Якщо ця земельна ділянка розташована за межами населеного пункту, то замовниками є районні державні адміністрації. Хоча ми стосунку не маємо до цієї земельної ділянки, але так визначив законодавець – ми є замовниками.»

За словами головного архітектора проекту Юлії Травки-Бабенко, громада може внести ці землі у межі села. Для цього люди мають розробити новий генеральний план.

Юлія Травка-Бабенко, головний архітектор проекту: «Збираються такі самі громадські слухання, де ви вирішуєте, що ці гроші ми не будемо віддавати РДА, ці гроші підуть до нашого села.»

Юлія Травка-Бабенко каже, план аквапарку розробили з дотриманням усіх вимог.

Юлія Травка-Бабенко, головний архітектор проекту: «Ви можете побачити, що гідрологічний заказник обмежує зону забудови, яка не потрапляє, не наближається ні до річки, ні до березок, ні до зелених зон, які існують за межами цієї ділянки. Тепер ось ця ділянка, яка ближча до кладовища. Там городи, ферма, як ви говорили, там скотомогильники, можливо, були. На сьогодні скотомогильник не несе жодної небезпеки, якщо там не будуть виробляти підприємства харчування.»

За словами архітектора, кладовище треба буде розширювати, проте в інший бік.

Юлія Травка-Бабенко, головний архітектор проекту: «Мені надали інформацію від сільського голови, що тут уже старі поховання у цій зоні. Вам будь-що буде потрібно розширювати, далі кладовище зміщати. Зміщати його у цей бік – немає території. Зміщати можна вниз, от сюди, я так розумію. Воно буде зсуватися. І ось ця частина підлягатиме закриттю. Та частина, яка потрапляє до вулиці ближче.»

Власник земельних ділянок Володимир Лагунець говорить, якщо громада надасть дозвіл на подальшу розробку проекту, вони після отримання доходу зможуть виділити гроші для потреб села – проведення освітлення та водопроводу, асфальтування дороги.

Володимир Лагунець, власник земельних ділянок:
«Ми зобов’язуємося надати фінансування на асфальтування – від повороту, включно в’їзд, на село Полуботки, до кінця, виїзд з Полуботок. Центральна вулиця буде заасфальтована.»

Вони виділять гроші, каже Володимир Лагунець, якщо громада дасть їм у постійне користування існуючу в селі свердловину. Говорить, готові її почистити.

Володимир Лагунець, власник земельних ділянок:
«Тому що нам треба буде заживитися водою, дуже великий об’єм води. Для такого об’єму води простіше почистити ту свердловину, яка є. Це набагато менше вийде фінансів, ніж вирити нову.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аквапарк, план, будівництво, громадські слухання, село Полуботки, UA: Чернігів