GOROD.cn.ua

Про що говорили голови ОТГ та новопризначений очільник ОДА?

Чути один одного та знаходити спільну мову, - першочергові завдання, які ставить перед собою новопризначений очільник обласної адміністрації, говорячи про співпрацю з ОТГ.Першим кроком у цьому напрямі стала зустріч з головами об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.

Андрій Прокопенко, голова Чернігівської ОДА: «Наше завдання – це вести прямий діалог з головами ОТГ, для того щоб чути їх проблеми. І відповідно реагувати, як на рівні обласної державної адміністрації, так і на рівні міністерств і Кабміну, Верховної Ради. У нас дуже багато проблем в освіті, медицині, дороги. Ці проблеми є вічними. Сподіваюсь, що ми їх зможемо вирішити».

Представники територіальних громад обговорили з очільником області наболілі питання. Серед яких першочергове – державний бюджет на 2020 рік.

Ратан Ахмедов, голова Корюківської ОТГ: «Державний бюджет на 2020 рік дуже обмежує можливості громад і міст. Відповідно я звертався до голови облдержадміністрації зі своєї сторони,просувати це питання, тому що з наступного року у нас по суті всі розвиткові кошти забираються на рівень державного бюджету».

Попри велику кількість питань, серед яких інвентаризація земель, співпраця з перевізниками, ремонт доріг, виплата заробітних плат медикам та освітянам, Андрій Прокопенко запевнив, що реформа децентралізації має продовжуватись та охопити всі регіони області.


Андрій Прокопенко, голова Чернігівської ОДА: «Моя позиція така, децентралізація має буди продовжена, громади мають бути самодостатніми, вони мають розвиватися і максимальну кількість повноважень віддавати на рівень громад».

Голови ОТГ подібний формат комунікації схвалюють та сподіваються на подальшу співпрацю і спільне вирішення важливих проблем.

Андрій Портний, голова Сосницької ОТГ: «Ми певні відповіді отримали. Сподіваюсь, що далі ця співпраця і діалог буде корисний і інформативний для керівника обласної державної адміністрації, і для нас – ми почуємо точку зору і напрямки, куди ми рухаємося і з якими цілями».

Основне завдання обласної адміністрації, зі слів Андрія Прокопенка, стратегічний і комплексний розвиток всіх територій регіону. Тому що до деяких питань у нього з очільниками ОТГ є різні бачення. Втім, це тільки на користь для пошуку оптимальних рішень.

Андрій Прокопенко, голова Чернігівської ОДА: «Ми почули один одного – вони почули мою позицію, я почув позицію голів ОТГ. Це дуже важливо. Ми будемо рухатися разом, спільно обговорюючи всі проблемні питання і знаходячи якесь спільне рішення».

Практику таких зустрічей будуть продовжувати і надалі. Для вирішення питань, які стосуються кількох громад одразу – госпітальний округ, дорога, що з’єднує кілька ОТГ, та інші спільні речі, громади збиратимуть за кущовим принципом, можливо з прив’язкою до ймовірних меж майбутніх районів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: голова ОДА, Андрій Прокопенко, громади, «Дитинець»