GOROD.cn.ua

IV міжнародний конгрес: які проблеми стоять перед психологами?

IV міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології проходить на базі Національного університету «Чернігівський колегіум». До Чернігова з’їхалися фахівці з України, Білорусії, Польщі і Чехії. Науковці, практичні психологи, громадські діячі ділилися досвідом роботи з дітьми з особливими потребами в освітньому просторі.Чернігів для проведення конгресу обрали невипадково, кажуть організатори.

Людмила Завацька, завідувач кафедри соціальної роботи та освіти і педагогічних наук Національного університету «Чернігівський колегіум»: «Коли наші викладачі кафедри побували на попередніх конгресах, ми зрозуміли, що необхідно такий форум провести і у нас на Чернігівщині, тому що Чернігівщина у нас одна із передових областей, в якій створюються інклюзивно-ресурсні центри, запроваджується інклюзія в школах і в дитячих садочках. Тому ми хотіли в першу чергу, щоб наші науковці, практики, вчителі мали можливість відвідати цей конгрес на місці».

В Україні протягом останніх років впроваджується мережа сучасних інклюзивно-ресурсних центрів. Сьогодні їх вже понад 600. Наступного року відкриють ще 100. Така кількість, вважає Марина Порошенко, голова благодійного фонду, задовольнить потреби дитячого населення України.

В групи дошкільних освітніх закладів, за словами Марини Порошенко, ходять 4 тисячі українських дітей. В ПТУ здобувають робітничі професії 800 тисяч учнів, а у вишах навчається майже 700 тисяч студентів з особливими освітніми потребами.

Для учасників конгресу проведуть 11 майстер-класів, воркшопів, виїзних засідань, де фахівці з інших областей поділяться досвідом. Чернігівські фахівці з 30-ї школи, дитячого садочка 52, інклюзивно-ресурсного центру і навчально-реабілітаційного центру №2 розкажуть гостям про свою роботу. Виступи на конгресі супроводжують перекладачі мови жестів, - і це також прикмета часу.

А так учасників конгресу привітав самодіяльний колектив «Сузір’я» Палацу Культури УТОГ.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: конгрес, педагоги, психологи, інклюзія, «Новий Чернігів»