GOROD.cn.ua

Що показало шосте вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування у Чернігові?

Впродовж літа в Україні проводилось шосте вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування. Цьогоріч його зробили в 22 обласних центрах та Краматорську і Сєвєродонєцьку.Наталія Висіканець, координаторка вимірювання індексу публічності в Чернігові: «Це такий практичний інструмент, який дозволяє нам оцінити та порівняти між собою рівень прозорості, відкритості та підзвітності муніципальних інституцій, їх взаємодію з мешканцями. І в цілому вимірювання індексу публічності націлену на те, щоб зрозуміти наскільки публічно приймаються рішення і втілюються в життя політиками муніципалітету».

Дослідження передбачає моніторингові візити до муніципалітетів, аналіз їх офіційних веб-сайтів та друкованих видань, опрацювання нормативно-правових актів та відповідей на інформаційні запити. Загалом під час оцінювання враховують 236 параметрів. За результатами дослідження, Чернігів має задовільний рівень публічності. Проте в загальному рейтингу міст, в порівнянні з 2017 роком, він опустився з 7 на 13 місце.

Наталія Висіканець, координаторка вимірювання індексу публічності в Чернігові: «Протягом попередніх років спостерігалося зростання показників публічності. У 2015 місто знаходилося на 17 позицій, у 2016 – на 11. Якщо порівнювати з результатами попереднього року, то загальний рівень публічності міської ради знизився із 70 до 67,3%».

Об’єктами вимірювання індексу публічності є міський голова, виконавчі органи влади та депутати міської ради. По Чернігову найвищий показник публічності – майже 75% - має міський голова.

Наталія Висіканець, координаторка вимірювання індексу публічності в Чернігові: «Його показник в порівнянні з іншими суб’єктами владних повноважень є значно вищим, приблизно на 10%. Таким чином міський голова Чернігова посів 11 місце в загально-національному рейтингу публічності. Його сильними сторонами є прозорість та підзвітність – 84% і 87% відповідно. А слабшою стороною є відкритість – лише 55%».

Індекс публічності виконавчих органів влади складає 63%. Досі лишається невирішеним питання про бази даних, які підлягають оприлюдненню. Також на сайті міської ради відсутня можливість пошуку документів за різними критеріями, каже організаторка.

Дещо покращив свій показник публічності, в порівнянні з минулорічним показником, депутатський корпус. На сайті міської ради оприлюднюється рішення сесій та результати поіменного голосування, ведуться відеотрансляції засідань, наявні біографічні дані депутатів. Вагомим негативним фактором є низький рівень звітності депутатів про результати своєї діяльності.

Наталія Висіканець, координаторка вимірювання індексу публічності в Чернігові: «Показник підзвітності депутатів про результати своєї діяльності становить лише 27%. Практики звітування депутатів, на жаль, не впроваджено в Чернігівській міській раді. Відповідно до відповіді на запит Чернігівська міська рада не затверджувала графіку проведення звітування депутатів перед виборцями за свою роботу протягом останнього року».

За даними досліджень, найнижчій рівень публічності має Полтава, а найвищий – Івано-Франківськ. Він став першим містом, яке за 6 років досліджень увійшло до повністю публічних міст.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: індекс публічності, міськрада, депутати, мер, «Дитинець»