GOROD.cn.ua

Копійчаний експеримент: як чернігівські торгівельні точки «відреагували» на неходові монети

Інфляція бере своє. Дрібними монетами номіналом 1, 2 і 5 копійок із 1 жовтня цього року вже не можна розраховуватися. Нововведення свіже, тому ЧЕline спробував перевірити грошову «обізнаність» чернігівських продавців.«Шість п’ятдесят. – П’ять копійок. Ми їх уже не приймаємо», – кондитерський магазин.

«Не ходять. – По п’ять не ходять. – Ні, всі, з 1 числа», – торговельна точка «Кава. Чай»

«Дрібними вам дам. – По п’ять копійок не приймаємо. – Чому? – Тому що вони вже не ходять. – Куди їх дівати? – У банк здавати. – Може, комусь віддасте? – Ні», – торговельна точка на Центральному ринку.

«Я по п’ять копійок не беру. – Чому? – Тому що вони з першого числа не ходять», – торговельна точка преси.

Якщо в невеликих торговельних точках ціни заокруглюють одразу, то, наприклад, у супермаркетах часто трапляються цінники, що закінчуються на не кратну десяти цифру. Вихід знайшли, заокруглюють – 1-4 копійки в бік зменшення, 5-9 копійок – у бік збільшення.

«Вісім 45, по 5 копійок не давайте. Ми не беремо вже їх. Це тільки в банку. Ми по 5 копійок уже не беремо. До банку віднесіть. Банки ще забирають», – супермаркет.

Щодо пересічних чернігівців, то майже всі про нововведення вже знають, навіть у деталях.

– Знаю. – Які? – Одна. Дві. П’ять копійок.

– Звісно. – А які? – П’ять, десять, одна, дві, щось таке.

– П’ять копійок, одна копійка. Отакі. Навіщо вони вже потрібні?

– Один, п’ять. Двадцять п’ять скоро піде.

Неходові монети можна замінити в відділенні будь-якого банку до 30 вересня наступного року. Ще два роки, до 2022-го, – можна буде провести цю операцію в банках Приват, Ощад, Раффайзен і Національному банку України. Серед планів держави – вилучити з обігу ще й 25-копійчану монету та перетворити 5- та 10-гривневі купюри на металеві.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: копійки, Cheline TV