GOROD.cn.ua

На озброєнні рятувальників – новий спецавтомобіль (відео)

 

Нова машина для рятувальників.

Перший державний пожежно-рятувальний загін міста отримав на озброєння сучасний спецавтомобіль.Роман Бойко, начальник пожежно-рятувальної частини м. Чернігова: «Машина укомплектована апаратами на стиснутому повітрі, для праці в задимленому середовищі. Даний автомобіль оснащений генераторною підстанцією, яка дозволяє працювати, якщо немає освітлення, а потрібно підключити аварійне обладнання».

Новітній МАЗ оснащений переносною мотопомпою, потужним насосом та 400 м пожежними рукавами для подачі води. Запас рідини в автомобілі – 4 тонни, що на 1,5 тонни більше, ніж у його попередників.

Петро Дьогтяр, заступник начальника 1 ДПРЗ УДСНС України в Чернігівській області: «По-перше, на ньому вже встановлений новий потужніший пожежний насос. Це і швидкість, це і тиск, і можливість на більшу відстань подати воду від пожежної автоцистерни. Ємність води, яка возиться з собою на новій пожежній автоцистерні, дає відповідно більше часу, можливостей гасіння пожежі без встановлення пожежного автомобіля на водо джерело».

В машині є все необхідне – техніка та обладнання, а також тепловізор, який не рідко стає у нагоді.

Роман Бойко, начальник пожежно-рятувальної частини м. Чернігова: «Коли велика задимленість нічого не видно. А за допомогою тепловізора відразу видно, де осередок пожежі і куди подавати перші стволи для ліквідації пожежі».


Пори чималі розміри, машина має хорошу прихильність. Сучасний дизельний двигун дозволяє скоротити витрати на паливо майже вдвічі. Навчання на такій техніці надзвичайники вже пройшли і за 2 тижні новий МАЗ вийде на чергування на рівні з іншими.

Петро Дьогтяр, заступник начальника 1 ДПРЗ УДСНС України в Чернігівській області: «По техніці, яка знаходиться на озброєнні у 1-му загоні, у більшості своїй, років 5 назад вона складалася із ЗІЛів 130, 131 і декількох КАМАЗів. Звичайно техніка і морально, і з часом вона застаріла».

За останні 4 роки для чернігівських ДСНСівців це четверте поповнення. Отримати нові машини вдалося за сприяння керівництва міста та області.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я бажаю всім служби на благо громади міста Чернігова з мінімумом ризиків для вашого здоров’я, з мінімумом надзвичайних ситуацій по місту, і цьому сприятиме сучасна, нова техніка, яку одну з одиниць отримує саме міський підрозділ ДСНС України».

Владислав Атрошенко додав, що роботи рятувальника це завжди питання життя громадян і самих надзвичайників. Аби поліпшити матеріально-технічне забезпечення служби, у 2020-2021 роках у місті планують придбати пожежний підйомник.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «У нас є така потреба, продиктована часом, на житлово-комунальне господарство придбати 4 вишки підйомники. Треба радитись технічно, можливо 2 і 2, а можливо 2 по 30 м і хоча б одну на місто 52 м».

Щоденно на чергування у Чернігові заступає 12 відділень пожежно-рятувальної техніки, з них 4 – аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: рятувальники, спецмашина, ДСНС, «Дитинець»