GOROD.cn.ua

Чернігівка Тетяна Пилипей дає друге життя порцеляновим лялькам (відео)

Вдягає перуки, змінює колір очей, пришиває розбитим лялькам нові руки і ноги. Так реставрує порцелянові ляльки чернігівка Тетяна Пилипей. Іграшки жінці дарують друзі, передають знайомі, а іноді купує зламані і сама. Так за 4 роки Тетяна Пилипей від реставрувала 58 ляльок. Як жінка дарує їм друге життя, бачила Дар’я Янушкевич.Тетяна Пилипей зашиває ногу ляльці Матильді. Цій іграшці 70 років. І вона найстаріша з якими лялькарці доводилося працювати.

«Такої ляльки в мене ще не було».

Лялькарка знімає стару перуку і замінює її на нову.

«А тепер спробуємо для нашої ляльки іншу перуку. Ось таку. Вона зовсім має інший вигляд. Вона вже повеселішала. Погарнішала. І коли вдягнемо буде зовсім як нова».

Нові частини тіла для ляльок жінка купує на барахолках.

«Буває з інших ляльок, буває приходжу у крамничний секонд-хенд і там у них бувають биті ляльки і з цих битих ляльок я купую запчастини».

Одяг для Матильди, як і для інших іграшок, жінка шиє сама.

«Коли я працюю з лялькою то мені кожній ляльці хочеться зробити маленький подарунок. А подарунок цей-прикраса. Це може бути підвіска, намисто.

Розумієте коли ось так займаєшся лялькою то час летить зовсім непомітно».


Поруч на столі сидить лялька Поліна. Як каже Тетяна, вона стала донором для 4-х ляльок.

«Її життя вже майже скінчилося. Але потім я думаю, ну не можна таку ляльку викидати. І я її склала з того, що залишилося. Вона вся побита, поранена. У неї немає пальчиків. Вона свої пальчики віддала іншим лялькам. Вони в неї були вже відбиті. Вони в неї були через один. Ось бачите тут не вистачає фрагмента. Це монтажна піна».

На голові у ляльки святковий ковпак. Це частина образу ляльки Поліни.

«Вона чекає свого нового дня народження. В неї тут вже є подарунки і цукерки і зайчика їй вже подарували. День народження в неї буде тоді коли вона збере свої нові частини».

Поруч у сусідній кімнаті ляльки наречені.

«У неї не було голови, не було пальчиків, а ніжка була зовсім розбита. І я довгий час не знала з якого боку до неї підійти і що я з нею буду робити. Потім ніжку зібрала і бачу всі фрагменти. Але не знала де взяти пальчики. А там лялька Поліна, вона їх позичила і я їх приклеїла. Приклеїла перуку і почала її вдягати. Мені казали, а чого вона в тебе одна. Їй же сумно так. Наречена не повинна бути сама. І одного разу телефонує мені моя знайома і каже: « В мене для тебе є хлопчик».

А на дивані у кімнаті сидять ляльки Себастьян і Віола.

«Була на думці «12 ніч «Шекспіра. І я коли робила принца, хоча він і в бранні Попелюшки і я його назвала Себастьян. А в нього була сестра Віола. Вони навіть схожі. Ви лише придивіться. У них обличчя дуже схожі».

За 4 роки Тетяна Пилипей відреставрувала 58 ляльок.

Мрію аби колись потрапила до мене така антикварна лялька, але поки що не попадалася. Мені навіть цікаво з чого вона зроблена».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реставрація, ляльки, Тетяна Пилипей, іграшки, UA: Чернігів