GOROD.cn.ua

327 строковиків весняного призову сьогодні склали присягу на вірність українському народу (відео)

327 строковиків весняного призову сьогодні склали присягу на вірність українському народу. Церемонія пройшла у восьмому навчальному Чернігівському центрі Державної спеціальної служби транспорту. До цього чоловіки два тижні проходили курс молодого бійця. Військовослужбовці – з усіх областей України. Після присяги вони отримали один день звільнення. Завтра мають повернутися на службу. Наша знімальна група побувала на присязі. Детальніше дивіться далі у сюжеті.На плацу восьмого навчального центру Державної спеціальної служби транспорту вишукувалися бійці. Чекають моменту, коли присягнуть на вірність українському народу. Поблизу – родичі, друзі та кохані, які прийшли підтримати чоловіків. Чекають на присягу Євгенія Стародубцева його мама, сестра та дівчина. Діляться тим, що відчувають.

Альона Стародубцева, сестра: «Дуже велику гордість. І я дуже рада, що у мене такий брат. Щоб скоріше вертався додому, щоб усе було добре. і з його характером – щоб він його менше показував».

Юлія Стародубцева, мама: «Що ми відчуваємо – відповідальність напевно за нього за себе. Це особливий день і побажати хочемо щоб вони виконували свій обов’язок».

Ірина Березовська, дівчина: «Я думаю, що ми це переживем. Я дочекаюсь. Що ще робити?»

Починається церемонія. Урочисто вносять прапор. Один за одним чоловіки підходять до столу та зачитують текст присяги.

Євгеній Стародубцев: «Це відповідальний момент у житті. Це вступ. Я дав обіцянку країні. Ну така ситуація у країні. І це обов’язок громадянина України. Тому така ситуація склалася. Довелося служити».

Нині присягають триста двадцять сім чоловіків із усіх областей України. Михайло Щеглов приїхав із Маріуполя.

«Постійно жити у стані війни це не добре. І треба закінчувати це якомога скоріше скоріше. Служити це для кожного чоловіка важливо. Армія – це школа життя. Дає вишкіл. І армійська служба це навічно».


Коли усі присяги зачитані, до бійців звертаються командувачі, представники місцевої влади та батьки. До своїх товаришів по службі зі сцени промовляє і двадцятирічний Ілля Пільгуй із Дінпра. Потім розповідає про те, як звикав до нових умов.

«Ми постіно вивчали військову науку тренувалися. І цей день як у школі випускний. Усі щасливі, що це не просто риатл а щось хороше як випускний. Звичайно було складно особливо перший час режим, нові умови. Ми не звикли що все під командуваннями вони допомогли нам увійти у цей режи».

Степан Гута, заступник голови адміністрації Державної спеціальної служби транспорту: «В цілому йде призов оцінюється керівництвом позитивно і патріотичний і настрій у молодих людей. Підготовка проводилася по програмі молодого бійця не довго. але програма виконана заліки задали».

Для бійців та їх родин грає воєнний оркестр.

Коли офіційна частина завершена – бійці крокують по периметру плацу. Після цього вони мають здати зброю, отримати дозвіл на звільнення – і потім можуть піти до свої родин. Чекає на свого армійця родина Харатін. Вони приїхали зі Львова, щоб підтримати свого Сергія.

«Що він там буде, як він там буде? Як там він буде без нас? – Думаєте, не впорається? – Впорається, він же чоловік».

Ігор Харатін: «Я служив і він має служити. Борг Україні має віддати свій».

Іванка Підус, дівчина солдата: «Він запитав, чи буду я чекати, звісно я буду його чекати. Тяжко було прийняти що він іде до армії».

Сергій Харатін, військовослужбовець: «Кожен чоловік має через це пройти».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: військові, присяга, строковики, UA: Чернігів