GOROD.cn.ua

Міський голова вважає, що Чернігів у ВР має представляти місцевий (відео)

Яким має бути депутат Верховної Ради від Чернігова? Під час зустрічі з журналістами на це питання відповів Чернігівський міський голова. Головне, аби майбутній нардеп був місцевим, каже очільник міста. Адже минулий досвід показав, приїжджі кандидати не часті гості на своїх округах і це негативно позначилось на їх роботі.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«Була така думка, що враховуючі постаті депутатів, які представляли 5 і 6 округ, було сподівання, що саме ці депутати зможуть зробити Чернігів в очах уряду більш помітним регіоном, більш значущим по увазі, по виділенню коштів».

Та очікування так і залишились очікуваннями. Тож аби Чернігів мав свого представника, який би представляв місто у парламенті і переймався його долею, важливо аби ним став місцевий.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«Варто більш ретельно зважить все-таки на більш оптимальне представлення інтересів міста Чернігова у Верховній Раді. Ця людина повинна розбиратися в проблематиці міста, в першу чергу, в проблемах мешканців міста».

Після 3,5 років на посаді очільника міста Владислав Атрошенко, який зіткнувся із проблемами вже ледь працюючих та застарілих мереж, каже, це питання не місцевого рівня. Його необхідно вирішувати на державному.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Можна зробити висновок, що жодна людина в державі, жодна, на жодні посаді, маючі на увазі вище керівництво країни, не має чіткого уявлення в цифрах вартості проблеми інфраструктури міста».

Саме такі питання і потребують вирішення у Верховній Раді. Депутати мусять стати рупорами міста у таких питаннях.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я би дуже хотів, щоб наші депутати, як мінімум, більш якісно доносили цю проблему. Тому що проблема існування держави, це не тільки кордони і не тільки війна з Росією, проблема існування держави ще і в інфраструктурі. Принаймні одна з проблем, але вона суттєва, що сьогодні в міст, ані в більших містах, з більшими потужностями, ані в менших містах, таких як 300 тисячні, обласні центри, сьогодні вартість інфраструктури не підйомна для міських бюджетів».

Так Чернігів може витрачати з бюджету міста на нагальні потреби інфраструктури – дороги, мережі ТЕЦ – в районі 200 мільйонів гривень на рік. В той час, як необхідна сума врази вища. «За нашими оцінками, найменша сума це 20 мільярдів гривень. Ми маємо можливість витрачати на оновлення інфраструктури 200 мільйонів. Це 1% від потреби», - каже керманич міста.

Залучити за існуючими кредитними ставками такі кошти неможливо. Місто не зможе розплатитися з позикою. Тож саме народні депутати, представники міста мають лобіювати Чернігів і перейматися його розвитком на державному рівні.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Владислав Атрошенко, Верховна Рада, нардеп, «Дитинець»