GOROD.cn.ua

Старший прапорщик Олексій Глинін за свою військову кар’єру був учасником трьох миротворчих місій (відео)

Республіка Сьєрра-Леоне, 2002 рік. Олексій Глині відправляється у якості миротворця на посаді старшини з ремонту бронетанкової техніки. Завдання четвертого окремого ремонтно-відновлювального батальйону ЗСУ, у складі якого відправився наш військовий, полягало в перевезенні гуманітарних вантажів та біженців, охорони табору, обслуговуванні техніки. І головне – обороні мирного населення. Перша його місія тривала рік.Олексій Глинін, миротворець, старший прапорщик: «Це були перші ротації в Африку. Ніхто не знав, що та як. Всі боялися всяких інфекційних хвороб».

29 травня відзначають Міжнародний День миротворця. Україна від початку своєї незалежності активна учасниця операції ООН з підтримання миру у світі. Близько 40 тисяч українських військових одягнули блакитні шоломи. Від Югославії і до Ліберії наші співвітчизники взяли участь у понад 25 миротворчих операціях.

Віталій Кирилов, начальник прес-центру ОК «Північ»: «Окремо таке свято відзначатися не буде. Про у кожній військовій частині оперативного командування служать ті військовослужбовці, які брали участь у місіях. Це не тільки Африка, це і колишня Югославія, місія KFOR. Наші підрозділи постійно там приймають участь. І у кожних військових частинах, наказом командира військової частини, вони будуть заохочені».

Старший прапорщик Глинін за свою військову кар’єру був учасником трьох миротворчих місій – Республіка Сьєрра-Леоне, Конго і Ліберія. Перерва між першою та другою операцією скала 10 років.

Олексій Глинін, миротворець, старший прапорщик: «Це була перша ротація українців за екватор – демократична Республіка Конго, місто Гома. Там я виконував обов’язки стрільця у взводі охорони. Місто Гома знаходиться в високогір’ї, плато десь 1,5 тисячі метрів над рівнем моря. Поблизу, по колу 7 вулканів, один з них діючий. Постійно вночі вона нам показувала червоні шапки».

У Конго Олексій Глинін прибув аби виконувати обов’язки стрільця, але реальність виявилася дещо складнішою. За екватором військовий провів 9 місяців.

Олексій Глинін, миротворець, старший прапорщик: «Важча була ротація в демократичну Республіку Конго, так як по-перше це їдуть будівельники. Треба виконувати свої обов’язки за посадою, ще й облаштовувати табір».

Військових, яких відбирають для проходження місії оцінюють за станом здоров’я та професійною придатністю. Обов’язкова вимога для українських миротворців – це досвід участі в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: професійне свято, Олексій Глинін, ЗСУ, миротворці, «Дитинець»