GOROD.cn.ua

Перше ЗНО на Чернігівщині: 3900 абітурієнтів складали математику (відео)

Майже 3 тисячі 900 абітурієнтів сьогодні склали зовнішнє незалежне тестування з математики на Чернігівщині. Це на 400 чоловік більше, ніж минулого року, – розповіла директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва. Пункти тестування працювали у Чернігові, Прилуках, Ніжині та Мені. На одному з них у Чернігові побувала і наша Валентина Милько.10-та дня, Національний Університет «Чернігівський колегіум». Тут збираються учасники зовнішнього незалежного оцінювання. Вони проходитимуть тестування з математики. Ніжинець Дмитро Мазур навчається у ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою у Чернігові. ЗНО здає для вступу до вишу.

«Я навчаюся у взводі математичному, хвилювань не має ніяких, ми два роки готувалися, постійно переглядали програму з 9 по 11 клас. Хочу стати програмістом, стояти на захисті кіберпростору нашої країни.».

Чернігівка Ольга Черняг навчається в промислово-економічному коледжі у Чернігові. На тестування прийшла разом зі своїм викладачем.

«Я навчаюсь у коледжі, тому я тут здаю, щоб мені далі вчитися. І нам потрібно набрати прохідний бал. Воно буде діяти 3 роки, тому цей сертифікат можна буде застосувати при вступанні до вищого навчального закладу.»

О пів на 11-ту учасників тестування пускають до університету. Після того як чергові перевіряють їх документи, вони шукають номер своєї аудиторії у списках на інформаційному стенді. Тим часом у залі засідання старші інструктори отримують запаковані пакети з завданнями. Помічниця відповідального за пункт тестування Ольга Лілік показує одну з аудиторій.

«Це стандартна аудиторія в якій розміщується 15 осіб. Яке у вас місце? 11? Це десяте, ваше за першою партою біля вікна, ось. У нас сьогодні на пункті 20 аудиторій, за списком має бути 300 осіб. Ось на місці може бути лише сертифікат, паспорт, ручки чорні гелеві і лише вода в прозорій пляшці, все. Більше нічого не можна мати.»

Учасники тестування займають свої місця.

Максим Гриценко: «Перевірили паспорт, сертифікат, зараз не хвилююся».

Складчина

Олена Скиба: «Взагалі не хвилююся, я впевнена в собі, не впевнена, але впевнена. Дуже багато книжок прочитала, аж цілу одну».

Об 11-ій годині всі учасники тестування проходять обов’язковий 25-хвилинний інструктаж. Потім вони отримують зошити із завданнями та бланки для відповідей. На них інструктори кріплять спеціальні наліпки зі штрих-кодами. По закінченню інструктажу заборонена жодна аудіо і відео фіксація.

У цій аудиторії розпочалося зовнішнє незалежне оцінювання з математики. Воно триватиме 3 години, додатково буде 15-ти хвилинна перерва. Учасники мають право без речей виходити з аудиторії не покидаючи будівлю. Час витрачений на це до часу тестування не додаватиметься.

Тестування закінчилося о 14:30.

Олена Скиба: «Деякі питання складні, але більшість можна розв’язати. Десь по середньому я написала, я думаю на свій бал витягнула».

Максим Гриценко: «Було не дуже складно, але в останніх завданнях виникли деякі проблеми, але я зібрався з думками та все написав».

Тим часом у залі засідання відповідальна за пункт тестування Олена Голуб опечатує коробку з бланками відповідей учасників. Та передає охоронцю.

«Порушень не виявлено не під час технологічної перерви ні під час самого тестування. За станом здоров’я у дітей, слава богу, все добре. Бланки відповідей ми відправляємо на перевірку до львівського регіонального центру. Зошити ми передаємо дітям, тому вони дома можуть перевірити як вони виконали завдання».

Усього цьогоріч тестування пройде з 11 предметів. 23-го травня учасники ЗНО писатимуть українську мову та літературу, 4 червня – історію України. На Чернігівщині працюватиме 33 пункти тестування у 6 містах – це Чернігів, Прилуки, Ніжин, Мена, Корюківка та Бахмач. Учасники ЗНО з Новгорода-Сіверського поїдуть до Шостки Сумської області. Про це UA:Чернігів розказала директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва. Результати ЗНО з усіх предметів учасники дізнаються до 25 червня на своїх інформаційних сторінках на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЗНО, тестування, абітурієнти, математика, UA: Чернігів