GOROD.cn.ua

Яким буде ЗНО 2019? (відео)

ЗНО-2019. Основна сесія цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання стартує 21 травня тестуванням з математики. І завершується 13 червня іспитом з хімії.Світлана Сакаєва, директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти: «Кількість учасників на Чернігівщині близько 8,5 тисяч. В порівнянні із минулим роком це зовсім невелика відмінність. Там кількість іде десь менша 100 учасників. Це може пояснюється тим, що сертифікати діють декілька років».

Як і у минулому році, для складання ЗНО в області діятимуть 33 пункти в 6 освітніх округах. «Чернігів, Прилуки, Ніжин. Деякі тестування будуть в Корюківці, у Бахмачі і у Мені. У Чернігові безпосередньо не буде тільки предметів, як іспанська, німецька і французька мови. Традиційно ми ці предмети 27 травня для учасників проводимо у Києві», - каже пані Світлана.

У Києві також складатимуть ЗНО з хімії та фізики. На них зареєструвалося менше осіб, ніж торік. Натомість збільшилась кількість тих, хто складає іспит з математики та історії України. У 2019, як результати державної підсумкової атестації, випускникам та випускницям шкіл зараховуються результати ЗНО вже з трьох предметів.

Як повідомляють у регіональному центрі оцінювання якості освіти, 43% учасників та учасниць цьогоріч обрали максимальну кількість тестів – 4 предмети. Один із яких запасний.

Світлана Сакаєва, директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти: «Для вступу жодний вищий навчальний заклад не вимагає подавати результати з 4-х предметів. І для державної підсумкової атестації, яка вже є теж поєднанням ЗНО і ДПА, теж ніяка категорія учасників не складає 4 предмети. Що для учнів, які закінчують школи, для проходження державної підсумкової атестації треба обрати 3 предмети і їх скласти, що для уступу до вищого навчального закладу, як правило, це є результати з 3 предметів».

За словами директорки центру, результати ЗНО оголошуватимуть поступово.

Світлана Сакаєва, директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти: «Оголошення результатів з таких предметів, як математика, українська та література, фізика, це ті предмети, які будуть у нас у травні, до 14 червня будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників. Іноземні мови і біологія, хоч іноземна мова у нас і в травні, але до цього періоду не встигаємо, оскільки іноземні мови мають відкриту частину, до 20 червня. І останні предмети, результати яких буде оголошено, це історія України, географія, хімія, до 25 червня».

Ті, хто через поважні причини не зміг скласти тестування під час основної сесії, за наявності відповідних документів, можуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО. Вона триватиме з 26 червня по 12 липня.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЗНО, тестування, Світлана Сакаєва, «Дитинець»