GOROD.cn.ua

Захворюваність на кір в області зростає (відео)

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано вже понад тисячу випадків. Більшість з них у дорослих. Майже половина з них не мали щеплення проти кору.Поки що великих спалахів не спостерігається, але хворі й далі реєструються, повідомляє і контролює ситуацію обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я. Специфічного лікування від кору немає, нагадують лікарі.

Світлана Ворона, завідуюча інфекційним відділенням КНП «Чернігівська міська лікарня №2: «Нет никаких противовирусных препаратов, которые бы назначались больному. Мы в основном назначаем симптоматическую терапию. То есть, это жаропонижающие, дезинтоксикационная терапия. В случае присоединения бактериальных осложнений, таких как пневмония, тогда мы назначаем антибиотики».

У минулому році в інфекційному відділенні Чернігівської міської лікарні №2 від кору пролікувалося 27 дорослих пацієнтів. У цьому, за неповні 5 місяців, вже 45. Тобто йде підвищення рівня захворюваності.

Складчина

Тому лікарі зауважують, аби не сплутати симптоми хвороби з якою-небудь іншою потрібно знати клінічні її прояви.

Існує правило трьох трійок. У перші 3 дні людина занедужує, як при звичайній респіраторній вірусній інфекції.

Світлана Ворона, завідуюча інфекційним відділенням КНП «Чернігівська міська лікарня №2: «К концу 3 дня на слизистой ротовой полости появляются характерные высыпания – пятна Филатова-Бельского-Коплика, которые характерны только для кори. К 4-му дню температура вновь повышается и начинается период высыпаний, который длится 3 дня. Пятнисто-папулезная сыпь, одутловатость лица, инъекция сосудов склеры, светобоязнь, усиливается кашель, насморк, высокая температура».

Найтяжчими при цьому захворюванні, каже Світлана Ворона, є ускладнення. Якщо приєдналася вторинна інфекція, тоді можливе запалення легень чи загроза для центральної нервової системи. Тому найкращою профілактикою від кору лікарі вважають вакцинацію. Робиться вона в комерційних лабораторіях після проведення спеціальних досліджень.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Світлана Ворона, кір, інфекційне захворювання, вакцинація, «Новий Чернігів»