GOROD.cn.ua

День вишиванки (відео)

Вдягни вишиванку.Ольга Костюченко, майстриня, вишивальниця:

Доставка
- Коли вдягаєш вишиванку, це такі неймовірні враження, які важко передати словами. У людей починають світитися очі, вирівнюється спина, змінюється осанка, піднімається настрій. Переважно люди літають. Таке відчуття, ніби на крилах.
Насправді вишивка в Україні надзвичайно розмаїта. Кожен регіон має свої власні особливості. Не тільки колористичні, а технічні, композиційне побудування орнаменту на сорочці. І це надзвичайно цікаво. Тому що нас так багато і ми всі такі різні, і ми всі такі цікаві. І дуже приємно, що Чернігівщина теж має свої власні традиції, традиції вишивання, носіння одягу.
Чернігівська вишивка переважно стримана, невиразна. Це кольори, коли рукав вишитий білим по білому. Про такі сорочки казали, що вони нібито вишиті морозом. Були сорочки, які імітують тканий орнамент. Це коли рукав просто неймовірно повністю зашитий білими нитками.
Хоча Чернігівщину теж можна поділити на певні районі. І в певних районах були свої особливості вишивання. Як Новгород-Сіверський район відрізняється від Сосницького району чи Чернігівського району.
Вишивка може бути абсолютно сучасною. Вона чудово комбінується з сучасним одягом. Особливо таким популярним, як джинси.
Це чудово, що є таке свято. І що люди зараз охочі носити і носять вишитий одяг. Це прекрасно. Але як майстер, мені хотілося б сказати, люди, заглиблюйтесь в історію цього одягу, в історію виникнення орнаменту, задавайте собі незручні питання, а яким же був традиційний справжній одяг наших предків.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ольга Костюченко, вишиванка, День вишиванки, свято, українці, «Дитинець»