GOROD.cn.ua

Медики з України та Польщі навчались лапароскопіїї у Чернігівському медичному центрі онкології (відео)

Розширити теоретичні знання та вдосконалити практичні навички у лапароскопічній хірургії. Для цього до Чернігівського медичного центру сучасної онкології приїхали шестеро медиків із Сумської, Запорізької, Чернігівської областей та з Польщі. Сьогодні у них останній день навчання.Юрій Шень, завідувач онкогінекологічного відділення Чернігівського медичного центру сучасної онкології: «Ми готуємося зараз до операції, другого її етапу. Перший етап - видалення жовчного міхура був проведений нашим досвідченим хірургом – Корчинським Вадимом Миколайовичем, завідувачем ендоскопічного відділення, відділення малоінвазивної хірургії. Наступний етап нашої операції з приводу пухлини малого тазу».

Юрій Шень – завідувач онкогінекологічного відділення Чернігівського медичного центру сучасної онкології. Він один із лекторів у «Школі гінекологів – лапароскопія». Медики, які приїхали до центру навчатися, спостерігаються за тим, як проходить операція.

Марта Бачевська – одна із учасниць школи. Вона із польського міста Білосток. Зараз вона навчається на останньому курсі університету, після цього обиратиме для себе спеціалізацію. Думає обрати акушерство та гінекологію. Каже: про «Школу гінекологів» у Чернігові дізналася від місцевого лікаря.

Марта Бачевська, учасниця «Школи гінекологів – лапароскопія»: «Мене запросив один із лікарів, з яким я була на стажуванні у лікарні в Тайвані. Він був в онкологічному відділені, а я у відділенні пластичної хірургії.»
Марта каже: у Польщі також використовують лапароскопію. Та у Чернігові вона вперше взяла участь у такій операції повноцінно, тобто – від початку і до кінця.

Марта Бачевська, учасниця «Школи гінекологів – лапароскопія»: «Я змогла відчути себе хірургом-асистентом. Повністю зробити те, що потрібно для навчання».

«Школа гінекологів» у Чернігові проходить вдруге, каже онкогінеколог центру Олександр Зуб.

Олександр Зуб, онкогінеколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології: «Акцент іде саме на цей метод, метод оперативного втручання – лапароскопія. Це, коли робиться не великий розріз на животі, а робиться лише маленький п’ятиміліметровий, прокол, і виконується весь цикл оперативного втручання через ці проколи».

За словами Олександра Зуба, цього разу на навчання до центру, крім полячки Марти, приїхали ще п’ятеро медиків – із Чернігівської, Сумської та Запорізької областей.

Олександр Зуб, онкогінеколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології: «На школі ми навчаємо наших курсантів виконувати ці операції. Ми починаємо опановувати базові навички, тобто перекладання предметів, в’язання вузлів, шиття тканин. І поступово-поступово ми переходимо до операційної, де наші курсанти асистують нашим хірургам, дивляться на ці операції. Ми сподіваємося, що ці операції вони будуть виконувати і у себе вдома».

До Чернігові приїхали не лише молоді медики, є серед них і досвідчені фахівці, каже Олександр Зуб.

Олександр Зуб, онкогінеколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології: «Вони вже мають досвід у виконанні ендоскопічних операцій, але вони хочуть опанувати, подивитися певний спектр, який ми виконуємо. Це, наприклад, видалення лімфовузлів, видалення сальнику. Тобто такі більш розширені операції».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: навчання, медики, лапароскопічна хірургія, операція, онкологія, UA: Чернігів