GOROD.cn.ua

Рейд рибінспекторів заплавою Десни під Новгородом-Сіверським (відео)

Двох чоловіків оштрафував рибоохоронний патруль під час рейду у Новгород-Сіверському районі. Одного - за пересування річкою човном, іншого затримали під час лову риби сіткою. Наш кореспондент Олексій Коцебчук разом рибінспекцією в рейд заплавою Десни. Як відбувається патрулювання під час нерестової заборони на вилов риби, дивіться у наступному репортажі.В машині троє – рибінспектор та його помічники - двоє єгерів. Патрулювати заплави та озера, кажуть, краще машиною ніж човном. Патрулювати починають від села Камінь. По Десні до російського кордону звідси 25км. Пересуваються руслом річки вниз. Патруль звертає увагу на місця, де може стояти сітка. Під час нересту - це заході річки, каже помічник рибінспектора єгер Сергій Ядута.

Сергій Ядута, помічник інспектора рибоохоронного патруля:
«Коли на Десні вода ще холодна, то на затоках - на мілководді, вода уже починає прогріватись до певної температури, і риба починає виходити на мілководдя для нересту і зігріву».


На озері під селом Камінь патруль виявив кілька човнів. Один з них не примкнутий. Помічник інспектора Ігор Лисиця пливе на ньому, щоб оглянути чи є сітки на водоймі. До опівдня патрульні не знайшли жодної сітки і не побачили жодного рибалки. У другій половині дня під селом Рогівка, у лузі інспектор помічає червоний мопед. На іншому боці - на острові чутно стук весла. Патрульні чекають. За годину на човні випливає власник мопеду - сімдесяти восьмирічний житель Рогівки В’ячеслав. Знарядь лову у човні не було. Чоловіка оштрафували на 78 гривень за рух на човні під час нересту. Через півгодини на озері Рогове між селами Рогівкою і Лісконогами патруль помічає ще один човен. Житель Рогівки Анатолій – перевіряв поставлену на водоймі сітку. Спіймав три карасі. За це заплатить кілька сотень гривень штрафу.

Владислав Шарай, головний державний інспектор Чернігівського рибоохоронного патруля: «За те, що він ловив сіткою буде штраф від 340 до 680 гривень. В нього було три карасі сріблястих, які йдуть по 18 гривень за голову. Це йому додасться до штрафу».

Порушення правил рибальства, яке вчинив Анатолій, тобто лов сіткою, вважається грубим. Таких порушень Новгород-Сіверський рибоохоронний патруль з 1 квітня - початку нерестової заборони зафіксував шість. Як сказав інспектор, риба після потрапляння в сітку не виживає. Тому пійманих Анатолієм карасів не випустять, а здадуть разом із сіткою, як доказову базу. Нерестові обмеження для риболовлі діють з 1 квітня. Триватимуть до червня. Зараз можна ловити на один гачок або спінінгом з берега. Рибалити можна в межах населених пунктів, але там, де немає нерестовищ. Детальна карта місць, в яких зараз дозволено рибалити, доступна на офіційних сторінках Чернігівського рибоохоронного патруля у соцмережах.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: рейд, нерест, штраф, Новгород-Сіверський район, риба, браконьєри, UA: Чернігів