GOROD.cn.ua

В Укрметртестстандарті перевірятимуть якість природного газу від «Чернігівгазу» (відео)

Природний газ на аналіз взяли сьогодні працівники «Чернігівгазу» на шкафній газорозподільчій установці на вулиці Козацькій, 7 у Чернігові. На якість його перевірятимуть в Укрметртестстандарті. Результати досліджень будуть наступного тижня. Про це UA: Чернігів розповів технічний директор «Чернігівгазу» Ігор Швець.«Основна мета даного експерименту – це показати абонентам у нашому місті Чернігові, газ якої якості вони споживають у своїх квартирах і будинках. Ми повинні відібрати пробу газу, ми будемо проводити в незалежній лабораторії, для чистоти експерименту, в Києві, в Укрметртестстандарті».

За 2 дні до цієї перевірки на сторінках облгазів у соцмережах оприлюднили таке відео. У цьому зверненні до Нафтогазу та облгазів закликають зробити аналізи газу на родовищах і в трубах. Ролик набрав більше 28 тисяч переглядів.

Як сказав Ігор Швець, «Укртрансгаз» щотижня та щомісяця надає «Чернігівгазу» результати аналізів газу на якість зі своїх лабораторій. Нині показники всі в нормі. Ми звернулися за коментарем до директорки з корпоративних комунікацій «Нафтогазу» Альони Осмоловської. Вона про заклики зробити аналізи газу від облгазів каже так.

«Ви розумієте, що це такий обхідний маневр, щоб зайняти вашу увагу чимось? Ми робимо перевірки постійно. Щодня перевіряється якість газу, яка іде в мережі облгазів. Ці перевірки роблять в «Укртрансгазі», в оператора газотранспортної системи. Чи є привід не довіряти тим замірам, які робить «Укртрансгаз»? Якщо вони вважають, що ми робимо їх якось некоректно, хай доведуть, що там некоректні дані».

Експерт у сфері енергетики, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин пояснив з чим пов’язані ці заклики перевіряти якість газу.

«Початком цієї історії були завищені платіжки для людей з приводу приведення умов газопостачання до стандартних умов. Механізм приведення до стандартних умов був початком цього достатньо довгого сперечання між НАК «Нафтогазом» і облгазами з приводу якості поставки газу і з приводу стандартних умов його поставки. Зараз вони дійшли до наступного етапу, коли вимагають здійснювати аналіз якості газу, що постачається. Достатньо багато є різних претензій з приводу того, що постачається газ нижчої калорійності і так далі. Ми маємо розуміти, що це війна за тариф, війна за взаємостосунки між постачальниками, транспортувальниками і споживачем. Ми з вами побачимо ще багато різних звернень. Все це буде мати єдине спрямування – для того, щоби відсудити, відбити певні кошти, які на сьогоднішні день НАК «Нафтогаз» виставляє по відношенню до облгазів, а ті, в свою чергу, виставляють постачальникам житлово-комунальних послуг, а ті – людям. Весь цей величезний мотлох неплатежів взаємних, на сьогоднішній день, перевалив 70 мільярдів гривень».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: газ, Чернігівгаз, якість, Ігор Швець, дослідження, UA: Чернігів