GOROD.cn.ua

Два штрафи по 850 тисяч гривень наклала на «Чернігівгаз» НКРЕКП (відео)

Два штрафи по 850 тисяч гривень наклала сьогодні на Чернігівгаз Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.Перший штраф - за порушення ліцензійних умов у частині донарахувань. Нагадаємо, увесь минулий тиждень тривала позапланова перевірка «Чернігівгазу» через скарги на донарахування за приведення газу до стандартних умов від споживачів, що мають лічильники. Другий штраф - за виявлені порушення ліцензійних умов за результатами планової перевірки. Голова НКРЕКП Оксана Кривенко сказала.

«Споживач не має сплачувати двічі одні й ті самі обсяги природного газу для приведення до стандартних умов, які ми, як регулятор, враховували, як обсяги в складі тарифу на послуги розподілу природного газу. І цей тариф є складовою кінцевою вартості природного газу для всіх споживачів України в тому числі побутових», - сказала Оксана Кривенко

До 18 квітня Чернігівгаз зобов’язали перерахувати споживачам із лічильниками додатково нараховані з жовтня минулого року кубометри та повернути гроші тим, хто їх вже заплатив. Фінансовий директор «Чернігівгазу» Дмитро Чеберяк каже: це рішення оскаржуватимуть у суді.

«Політично-вмотивовані рішення відносно того, щоб накладати на всіх штрафи та робити однакові акти, що у всіх однакові порушення, і все-таки разом з підприємствами бути на стороні ліцензіату допомагає нам в тому, щоб затверджувались правильні тарифи, затверджувався правильний об’єм, а не те, що затвердив нам міненерго і відповідно у висновку цей акт буде оскаржений у суді», - сказав Дмитро Чеберяк.

Також сьогодні штрафи у 850 тисяч гривень отримали ще 3 компанії: «Запоріжгаз», «Чернівцігаз», «Львівгаз».

Нагадаємо, в Україні з початку березня перевіряють операторів газорозподільних мереж через завищені платіжки на газ для споживачів. До сьогодні Нацкомісія вже оштрафувала 7 облгазів із 20, в яких проводили подібні перевірки.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: НКРЕКП, Національна комісія, штраф, донарахування, Чернігівгаз, газ, UA: Чернігів