GOROD.cn.ua

Голова Комітету ВР з питань податкової політики зустрілася з бізнесменами та податківцями (відео)

26 березня у Чернігів з робочим візитом завітала народна депутатка та голова комітету Верховної ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. У ході зустрічі з податківцями, митниками та представниками бізнесу пані Южаніна сконцентрувала увагу на змінах в податковій системі та як ці зміни сприймають на місцях.Ніна Южаніна, народна депутатка України: «Ми боремось за те, щоби знайти шляхи лібералізації і ставок податків в тому числі, і як виявилося під час періоду, коли розпочалась виборча президентська компанія, почали говорити кандидати в президенти: а нічого не зроблено, бізнес потерпає, все залишилося по-старому. І тому я вирішила, перебуваючи в усіх містах України, зустрічатися в усіх областях саме з представниками бізнесу».

За останні 5 років прийнята низка законів та норм націлених на впорядкування та спрощення системи оподаткування, полегшення ведення бізнесу в Україні, прозоре відшкодування ПДВ по єдиній черзі, зниження ставки ЄСВ з 43,46 до 22%, впровадження єдиного фінансового обліку, тощо.

Міський голова Владислав Атрошенко звернувся до голови комітету з болючими для нашого регіону питаннями. Зокрема, запропонував прийняти програми, аби зробити Чернігівщину привабливою для інвесторів. Адже великий бізнес не поспішає до нас через складну логістику та близькість до кордонів з Росією.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Не хочу нікого образити. Але так історично склалося, що не може бути України без Чернігівщини, без міста Чернігова, з якого починалася Київська Русь. Але якось так склалося, що не на тій річці він стоїть. Сьогодні Чернігів знаходиться за 70 км від воюючої країни з нами. І ніякий інвестор не хоче з нами зв’язуватися, вони йдуть відкривати підприємства на Західну Україну чи за логістичними перевагами до центральної України. На законодавчому рівні, я вважаю, необхідно розглянуть питання, чи повернутися до зон пріоритетного розвитку. Якщо у нас залишати однакові податки, то я можу зазначити, що через 20-30 років ані Чернігова не буде, ані Чернігівщини не буде. Вона буде відставати, відставати і відставати».

Ніна Южаніна зазначила, що скоротити відставання деяких регіонів могло б створення у них індустріальних парків.

Ніна Южаніна, народна депутатка України: «Якщо ви подивитесь на Туреччину, вона за рахунок таких преференцій, там територіям, які можна розвивати і давати додаткові можливості, піднялися. Коли ми запропонували абсолютно подібний законопроект з більш жорсткими умовами, ніж у Туреччині, в залі просто не дали можливості далі рухатися цьому законопроекту. Тому що декому вбачається виключно корупційні можливості. Але те, що ви зараз сказали, я з вами погоджуюсь. Без цього такі територія, як ваша, точно не будуть цікаві. І точно тільки додатковими преференціями можна сюди залучити людей».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ніна Южаніна, податкова, Владислав Атрошенко, підприємці, митниця, бізнес, «Дитинець»