GOROD.cn.ua

П’ятий день без газу мешканці восьми квартир у чернігівській багатоповерхівці (відео)

П’ятий день без газу залишаються вісім квартир у багатоповерхівці на вулиці Героїв Чорнобиля, 1 у Чернігові. Газ їм відключили 3 березня. Речниця «Чернігівгазу» Наталія Свириденко відключення пояснює витоком в одній із квартир-боржників. Один із власників, а їх у квартирі два, не дає газівникам відключити йому газопостачання. Каже, сам платить справно, заборгував співвласник. Анастасія Лоза - далі.Це - будинок на вулиці Героїв Чорнобиля, 1. П’ятий день вісім квартир цієї багатоповерхівки залишаються без газу.

«Газ пропав 3-го десь біля 11 дня. Сказали з 28 квартири, що запах газу. Вони вибігли із собакою із дітьми вибігли на вулицю. Визвали аварійку. Та приїхала і вона походила з газовим сигналізатором по всім квартирам. Спитали: є? Я кажу, нічого нема, ніякого запаху газу.

Газівники перекрили стояк газу, скільки я не пробував зв’язатися з ними, щоб включили вони газ. Вони відмовляються».

Наталія Свириденко, речниця ПАТ «Чернігівгаз»: «Все почалося з виклику аварійної групи за даною адресою. І наші фахівці зафіксували витік газу в одній з квартир. Вони своїм приладом біля квартири приладом був зафіксований витік. Одразу ж було прийнято рішення відключити газ на всьому стояку».

За словами речниці «Чернгівгазу» Наталії Свириденко, потрапити до квартири з витоком і ліквідувати його у перший день газівникам не вдалося. Ось ця квартира. Минулого року газ тут відключили через борги. В неї два власники – Микола Порох один з них. Чоловік каже, заборгованість є, але не його, а співвласника квартири. На усі послуги у квартирі оформлені два особових рахунки. Платіжки приходять окремо на два різні прізвища. Це - стос неоплачених рахунків другого власника.

Микола Порох, власник квартири із заборгованістю: «Це борги того Силенка. 40 тисяч 926 грн – це за теплопостачання за січень місяць. Нижче – за гарячу воду – 15 тис 349. Загалом виходить близько 56 тисяч гривень. Це за одну платіжку».

Юридично ділять власники і одну газову плитку. За газопостачання співвласник квартири Миколи Пороха заборгував маже 6 тисяч гривень.

«Загальний рахунок розписали – 5 тис. 792 грн».

За словами Наталії Свириденко, коли прийшли усувати витік на другий день, пломби не було.


«На другий день працівники Чернігівгазу змогли потрапити у приміщення. І виявили, що там була зірвана пломба, хоча по нашій абонентській базі там було відключене газопостачання. Але на жаль не вдалося знайти спільної мови з власником квартири. Він попросив вийти, можна сказати, не в дуже вихованій формі наших фахівців. Тому нам не вдалося ані ліквідувати витік, ані підключити споживачів».

У середу газівники приходили до Миколи Пороха втретє.

Микола Порох: «Рішення одне – відключити вас за несанкціоноване відновлення газоспоживання. А потім оформити один особовий рахунок і вас підключать.

Якщо ви хочете вішати пломбу, і я не зможу користуватись газом, то я проти. От перед вами два дні тому зайшли хлопці, я кажу перевіряйте витік. Кажуть, ні, ми нічого перевіряти не будемо. Ми поставимо пломбу, бо тут стояла пломба. 0635 Я кажу, як це ви мені пломбу встановите, значить я газ не зможу використовувати? – Ні, не зможете. Я кажу, я заперечую, Вони розвернулись і пішли».

Підписувати акт порушення та встановлювати нову пломбу чоловік відмовився.

«Відмітка про усунення порушення: не надав доступ до відключення ПГ».

Свою позицію Микола Порох пояснює так.

«Оттака от ситуація. Здавалося б, з дрібниці – одна сволота не платила, а друга – посадова, по-іншому я їх назвати не можу, оце ось робить. Ну що ж ти робиш? Вони хіба не розуміють, що порушують закон? Ну якщо б я був боржником, тоді є таке положення.

Ми вам знімемо кран, поставимо заглушку, а далі роби, що хочеш. Я живу без газу, всі задоволені та щасливі, а я починаю тяжбу по судах і в той же час залишаюсь без газу, доки суд не вирішить, а суд може затягнутися не на один місяць».

Микола Бочок: «Ситуація получилась тупикова – був виток газу, чи не був виток газу, але то було підставою, щоб вони просто взяли під тим покровом і закрили газ. Але ж якби вони закрили для однієї людини, але вони закрили для всіх людей».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Героїв Чорнобиля, газ, відключення, Микола Порох, ПАТ «Чернігівгаз», UA: Чернігів