GOROD.cn.ua

В Чернігові до журналіста застосували силу

8 Ноября 2015 12:15   Просмотров: 2098
Метки: владислав савенок, журналіст Чернігова
Нравится Рейтинг поста: 0
//nmpu.org.ua/2015/11/u-chernihovi-do-zhurnalista-zastosovuvaly-sylu/
*****

7 листопада 2015 року, на Голову чернігівської організації Незалежної медіа-профспілки Владислава Савенка накинулись молодики та повалили на підлогу в будинку обласної філармонії. Він зайшов туди на захід за участю народного депутата Владислава Атрошенко.

Журналіст розповідає, що намагався знімати, але охоронець викликав підмогу і четверо людей у цивільному скрутили Савенка, повалили і відібрали в нього фотокамеру. Після цього винесли з будинку на вулицю, де повернули фотокамеру і загублені під час інциденту окуляри.

Владислав Савенок написав до міської міліції заяву про перешкоджання його професійній діяльності і вимагає порушити кримінальне провадження за 171-ю статтею Кримінального кодексу. Він підозрює, що під час інциденту отримав перелом пальця. Нині він відправився на медичну експертизу.

Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів

1. Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою  - карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

(нагадав виключно для міліції, на випадок, якщо вони забули цю статтю)


Влітку 2015 року журналіст Влад Савенок звертався до Чернігівської обласної прокуратури із вимогою застосувати чинне законодавство за фактом перешкоджання журналістській діяльності, коли керівник чернігівської міліції Антоном Шевцов перешкоджали журналістові потрапити на зустріч із протестувальниками, однак прокуратура не побачила у цих діях злочину.

Голова НМПУ Юрій Луканов заявив, що таке ставлення до журналіста є неприпустимим. «Будемо домагатися покарання, – сказав пан Луканов, – На жаль, 171 стаття Кримінального кодексу застосовується міліцією вкрай рідко і дуже неохоче.


П.С.
Досі ніхто не провів розслідування та не покарав винних. Факт порушення 171 станні є,  ДЕ ПРАВОСУДДЯ ?
Чомусь ні голова міста, ні його підлеглі, ні одна з політичніх партій навіть не намагаються допомогти міліції розібратися в справі.
Сама міліція, мабуть, вже і забула про інцедент. Навіщо тоді закон ???
Журналісти, чому мовчите?Нижче викладаю деякі коментарі по цьому інцеденту:
---------------------------------------------------------------------

Владислав Атрошенко:
Відразу після того, як дізнався про інцидент з Владислав Савенок я набрав його і вибачився за дії охорони заходу, який ми проводили в Філармонії. Владислав пояснив мені ситуацію та повідомив, що не має жодних претензій.
Прикро, що таке непорозуміння мало місце, але прошу не політизувати це питання. Це людський фактор, який міг статися з кожним. Жодного перешкоджання роботи журналіста з мого боку не було. По-людськи ми зрозуміли з Владиславом один одного.

Владислав Савенок:
Я не маю жодних претензій САМЕ до Атрошенка, уточнюю. Але маю протензії до міліції, яка ЗУМИСНЕ, після переговорів зі Стариковим і старшим охорони цього заходу, не провела опізнання учасників інциденту. Я це зрозумів уже пізніше, аналізуючи, ЩО сталося і ЧОМУ.

Андрій Кужель:
У Чернігові охорона нардепа зламала руку і викинула з приміщення журналіста Владислав Савенок.
Але, про це чомусь всі мовчать. До нього не приїхало три швидкі і ви цьому інциденту не присвятили тисячу постів. Немає навіть жодної карикатури, як на Тетерука.
Місцеві "журналісти" і "активісти", звісно співчувають, але жодної акції солідарності. Більшість або відкрито працює на нардепа, або просто годується звідти. Холоп проти пана не виступить.
Я вимагаю від Владислав Атрошенко принести публічні вибачення журналісту і сприяти слідству.
Я закликаю Eduard Alekhin, враховуючи резонансність цієї справи, взяти її на особистий контроль, всі винні у свавіллі мають бути покарані.
А буде чи ні у понеділок у Чернігові акція журналістської солідарності, стане індикатором, чи є у цьому місті журналістика загалом!

Николай Ккк:
Если Атрошенко не идиот, то он сам этих отморозков под асфальт закатает. Так подосрать перед 2-м туром...

Павло Пущенко:
А ще буде цікаво подивитися, хто з сайтів, газет, телебачення, що зараз так хвацьки друкує рекламу кандиатів, поствить повідомлення про цей інцидент , не за гроші

Назаренко Віталій:
Солідарний з усім вище написаним. КУДИ І НА КОТРУ?

Андрій Кужель:
Тому ввжаю доцільним пікетувати міську міліцію, наприклад у понеділок о 14.00 після обідньої перерви.

Владислав Савенок:
Павле, мені сподобався хід думок автора "Хвилі Десни": Ну, шо такого міг нафотографувати Савенок у філармонійному фойє, щоб йому за те палець ламати?! Ну, куди міг журналіст, справді нахрапистий, тим своїм пальцем залізти, щоб йому його ламати?!"

Станислав Тавлуй-бей:
Придеснянский Хоч і не журналіст, однак, Солідарен. У понеділок о 14:00 буду у Деснянському суді на розгляді кримінальної справи стосовно побиття волонтера "ЄВЦ" Олега Бойко. Били, такі ж самі відморозки. Тому, Солідарен, однак фізично бути на акції не зможу.

Добавить в: