Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівський поет Дмитро Іванов презентував свою нову книгуЧернігівський поет Дмитро Іванов презентував свою нову книгу

29 вересня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка пройшла презентація книги «Родинний вітер» Дмитра Йосиповича Іванова — Лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, головного редактора обласної газети «Гарт».

Книга вийшла в 2014 році, за сприяння Бібліотеки Шевченківського комітету.


Дмитро Іванов:
— Книга називається «Родинний вітер». До неї увійшли кращі вірші всього мого творчого доробку. Спочатку у видавництві їй дали назву «Зорі над Україною», а потім я передзвонив і сказав, що книга буде називатись «Родинний вітер». А видавництво випустило першу серію із попередньою назвою, і тепер у мене дві книжки. Я радий, що в цей нелегкий для нас час, поезія не вмирає, і хочу нагадати слова Павла Загребельного, який казав: «Коли народ перестає чути поезію, він втрачає в своїй душі щось дуже значне... Занепад поезії — занепад душ». Занепад душ — це дуже тривожне явище, а нам сьогодні цього ну ніяк не можна.

Дмитро Іванов заявив про себе наприкінці 70-х книгами: «Зерно і любов», «Грай сопілонько моя». Потім були збірки поезії: «Там де народжуються райдуги», «Заповіти мого роду», «Стремено», «Червоний корінь», «Маминих слів чорнобривці».

В 2008 році вийшла збірка поезій «Село в терновому вінку», за яку в 2010 році він отримав високу нагороду — Шевченківську премію.

Дмитро Іванов — майстер поезії про Матір. Його вірші вражають простотою і глибиною почуття. А ще у нього стільки творів про любов, красу світу...
На презентацію нової книги завітало багато письменників, друзів, колег та рідних поета.

— Я дуже хвилююсь, в це важко повірити, але за 50 років моєї творчості — це моя перша презентація, — признався Дмитро Йосипович.

Захід пройшов в теплій і дружній обстановці. У виконанні автора лунали його кращі вірші та балади.Від бібліотекарів поета привітала, директор обласної бібліотеки імені В. Г. Короленка — Інна Аліференко. З вітальним словом до автора також звернулись: голова обласної організації НСПУ Олена Конечна, Заслужений вчитель України Ольга Гребницька, доцент ЧНПУ ім. Т. Шевченка Олена Мамчич, чернігівська поетеса Надія Галковська, голова літературної спілки «Чернігів» Михась Ткач та інші. А відомий російський письменник Юрій Сбітнєв, вітаючи автора, назвав його — Великим українським поетом!

Яскравим виступом привітали поета молоді виконавці Творчої агенції «Калита-Мюзік» (керівник Володимир Макеєв).

Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: поет Дмитро Іванов, бібліотека, книга «Родинний вітер»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект