Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ніжинський тракторний завод випускає МТЗ і «КИЙ». Скоро збиратиме «Ландіні»
Волстас

Ніжинський тракторний завод випускає МТЗ і «КИЙ». Скоро збиратиме «Ландіні»

Ніжинський тракторний завод випускає МТЗ і «КИЙ». Скоро збиратиме «Ландіні»
Київське TOB «Укравтозапчастина», що входить до сфери впливу Петра Порошенка, купило Ніжинський завод сільськогосподарського машинобудування в червні 2012 року майже за вісім мільйонів гривень.

Новий власник продовжив у Ніжині випуск обладнання для птахофабрик та відкрив нові виробництва. Уже роблять причепи для легковиків, пристосування для перевезення сівалок, гумові килимки тощо. Але основне виробництво — тракторний завод. Він переїхав з орендованого цеху Київського заводу «Ленінська кузня». У вересні 2013 року з конвеєра зійшов перший трактор. Збирають моделі «80», «82», «892» та «1221» Мінського тракторного заводу та власної розробки — «Кий 14108». Цього року планують розпочати збирання італійських тракторів «Ландіні».

Ці трактори непогано продаються у фірмових магазинах «Укравтозапчастини» в інших областях. Наприклад, їх охоче беруть конотопські фермери. Для Чернігівщини «Ландіні» дорогуваті. За одного «італійця» можна купити майже три аналогічні МТЗ.
На Ніжинському тракторному заводі працюють 40 чоловік, переважно молодь з Ніжина та сусідніх районів. Директор, начальник відділу технічного контролю, технолог, водій-випробувач, спеціаліст з гідравліки та інші інженерно-технічні працівники переїхали з Києва.

У Чернігові та Ніжині є філії «Укравтозапчастини», які продають сільгосптехніку та запасні деталі.

«Укравтозапчастина», що торгує запчастинами, аграрною технікою та автошинами, раніше належала холдингу «Укрпромінвест» Порошенка. Зараз на фірмі твердять, що її власником є Олег Зімін, давній бізнес-партнер Петра Олексійовича. Але журналісти підрозділу «Економічна правда», найвпливовішого інтернет-сайта «Українська правда», сумніваються, що Порошенко не впливає на цей бізнес.

Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч» №23 (1465)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: TOB «Укравтозапчастина», Ніжин, завод, Петро Порошенко, трактор, «Вісник Ч», Геннадій Гнип

Добавить в: